Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор освятив Хрест та заклав камінь під будівництво Свято-Хрестовоздвиженського монастиря в с. Пилипець Міжгірського району

 DSC114427 вересня 2016 року, у двунадесяте свято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви відслужив божественну літургію в селі Пилипець Міжгірського району на місці закладення та будівництва Свято-Хрестовоздвижекнського монастиря.

Його Преосвященству співслужили: канцлер Консисторії Карпатської єпархії УАПЦ протоієрей Сергій Урста, намісник Свято-Миколаївського чоловічого монастиря Карпатської єпархії УАПЦ (смт. Чинадієво, Мукачівського району) архімандрит Миколай (Реківчак), намісник Свято-Хрестовоздвиженського монастиря ігумен Антоній (Хвіц), протоієрей Роман Бобай, протоієрей Сергій Уманців та ієродиякон Ілля Михайлов.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.

Владика Віктор та духовенство вознесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами. Особливі молитви до Господа Бога були піднесені за збереження життя кожного українського воїна, добровольця і волонтера, які у наші дні боронять нашу святу українську землю від підступного московського ординця.

Відтак, після відслуження божественної літургії Владика Віктор здійснив освячення місця, закладного каменю та встановленого хреста під будівництво Свято-Хрестовоздвиженського монастиря в с. Пилипець.

За заслуги перед Українською Автокефальною Православною Церквою та та благодійництво (дарування земельної ділянки для будівництва монастиря) Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський відзначив медалями сім’ю Пирч:

  • Пирч Василя Васильовича – медаллю рівноапостольного Великого князя Київського Володимира І ступеня;

  • Пирч Анну Михайлівну – медаллю рівноапостольної Великої княгині Київської Ольги І ступеня.

Участь в божественній літургії та освяченні хреста і місця під монастир, окрім вірників с. Пилипець та з навколишніх сіл, також взяли представники приходів Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви з м. Ужгорода, м. Берегова, м. Воловець, смт. Чинадієво Мукачівського району, с. Сторожниця Ужгородського району, с. Сімер Перечинського району та Української богословської академії Карпатського університету.

В своїй проповіді Преосвященнійший єпископ Віктор передав усім присутнім вітання та благословення від Блаженнійшого Макарія (Малетича), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Українськоїнської Автокефальної Православної Церкви та подякував за молитву та благодійництво. Побажав щоб на молитовно освяченому пагорбі в с. Пилипець, з Волі Божої, було возведено величну чернечу обитель, яку буде видно з усіх навколишніх сіл і в якій будуть щоденно молитись за мир, благополуччя та добробут у нашій державі і на Закарпатті, та спасіння душ українських православних. Також владика зазначив: «Наша українська закарпатська свята земля споконвіку була під духовною опікою Божою, а наші предки завжди були віруючими. Прийнявши живе Слово  Ісуса Христа від спасительної місії апостола українського Андрія Первозванного (33 – 70 рр. І ст.), наші богоносні прабатьки і батьки ввібрали Його в свою душу і серце і в період лихоліть, і в період добробуту, і в період нещасть, і в період радостей наш народ завжди, жив, живе і буде жити з молитвою до Отця нашого Небесного і в надії на спасіння і заступництво Спасителя нашого Ісуса Христа».

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом духовенства та іподияконів під керівництвом регента читця Юрія Ропонича.

Найближчим часом на освяченому місці в с. Пилипець розпочнеться будівництво Свято-Хрестовоздвиженського монастиря Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією