В кафедральному храмі Карпатської єпархії УАПЦ відсвяткували престольне свято та освятили ікону апостола українського Андрія Первозваного

 DSC013813 грудня, в день пам'яті апостола українського Андрія Первозваного, у кафедральному храмі Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді відсвяткували престольне свято.
Святкування розпочалося з Божественної літургії, яку очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією у співслужінні архімандрита Діодора Муратова, протоієрея Василя Кміть, ієрея Зіновія Пілата та диякона Романа Бобая.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
У молитві до Господа Бога, владика Віктор та духовенство, просили миру, щастя і благополуччя для українського народу і України, чим швидшої перемоги Української Армії над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і мирних громадян, що у наші дні боронять Вітчизну нашу від московських ординців на Сході України, за дарування українцям національної єдності та Єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.
За заслуги перед Українською Автокефальною Православною Церквою керуючий Карпатською єпархією Преосвященнійший владика Віктор нагородив кліриків єпархії священицькими нагородами: протоієрея Василя Кміть — правом носіння палиці, а ієрея Зіновія Пілат — носіння жовтого наперстного хреста.
Під час заупокійної ектенії владика Віктор і духовенство молились за спасіння душ раніше спочилих у Бозі всіх полеглих патріотів у боротьбі за державну незалежність України, під час Революції Гідності, українських воїнів, добровольців, волонтерів, мирних співвітчизників, які у наші дні віддали свої життя в обороні Вітчизни нашої від московсько-путінських ординців, а також наших рідних, учителів, друзів та близьких.
Після відпусту, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський разом із духовенством освятив нову храмову ікону апостола українського Андрія Первозваного, автором якої є художник іподиякон Орест Дідух.
Відтак владика Віктор звернувся до прихожан з архієрейською проповіддю в якій розповів про важливість апостолької приємственості від апостола Андрія Первозваного для українських православних та Української Автокефальної Православної Церкви. Саме через апостольську місію апостола Андрія Первозваного наші прабатьки іще в 33 – 70 рр. І ст. почули і прийняли Слово Істини Спасителя нашого Ісуса Христа. Тож початки християнізації українців, України та будівництва Української Церкви беруть свій відлік з І ст. На знак визнання місії даного апостола на давніх українських землях Скіфії, Помісний Собор прабатьківської Української Церкви у Києві 1621 року назвав Андрія Первозваного апостолом українським ( за термінологією того часу – руським). Відповідно наша прабатьківська Українська Церква має апостольське походження і належіть до сім'ї найстаріших Церков у світі – наголосив владика.
Також владика Віктор привітав кліриків Карпатської єпархії, які цього дня святкують день ангела, з їх тезоімеництвом, а також вручив почесні грамоти студентам Української богословської академії та Карпатського університету імені Августина Волошина Миколаю Скрипу і Назару Дяковичу за їх старанне виконання обов'язків по кафедральному храмі (відповідно хориста та іподиякона).
Після цілування хреста та помазання освяченою оливою, традиційно всіх було запрошено на братську трапезу.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією