В Карпатській єпархії УАПЦ відсвяткували потрійне церковне свято: Обрізання Господнього, день пам’яті святителя Василія Великого та старий Новий рік за юліанським календарем

 DSC085414 січня, в день потрійного церковного свята: Обрізання Господнього, день пам'яті святителя Василія Великого та старого Нового ріку за юліанським календарем, у кафедральному храмі Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді відслужили Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією у співслужінні архімандрита Діонісія Федорова, протоієрея Василія Бритвака, протоієрея Олександра Смоліна та диякона Романа Бобая.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
У молитві до Господа Бога, владика Віктор та духовенство, просили миру, щастя і благополуччя для українського народу і України, чим швидшої перемоги Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і мирних громадян, що у наші дні боронять Вітчизну нашу від московських ординців на Сході України, за дарування українцям національної єдності та Єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.
За заслуги перед Святою Православною Церквою керуючий Карпатською єпархією Преосвященнійший владика Віктор удостоїв клірика єпархії диякона Романа Бобая правом носіння подвійного ораря.
З проповідю на Євангельську тему до прихожан звернувся протоієрей Олександр Смолін.
З вітальним словом та повчальною проповіддю до прихожан храму звернувся і владика Віктор, яки розповів про прообраз обрізання Господнього як збереження традицій прабатьків та про подвижницьке життя святителя Василія Великого. Відтак владика привітав всіх присутні з старим Новим роком за юліанським календарем, а Василів з днем ангела. Також владика Віктор привітав і протоієрея Василя Бритвака з днем ангела, та побажав йому духовної кріпості в несінні пастирського служіння.
Хід богослужіння супроводжувався співом кафедрального хору під керівництвом регентів читця Юрія Ропонича та Марії Жебляк, який наприкінці богослужіння проспівав духовний гімн «Боже Великий Єдиний нам Україну храни...», а після закінчення літургії і українські колядки.
Після цілування хреста та помазання освяченою олією відбулась святкова трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією