У двунадесяте свято Вхід Господній в Єрусалим керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор Бедь очолив божественну літургію

 DSC037324 квітня 2016 року, у двунадесяте свято Вхід Господній в Єрусалим, за українською традицією - Вербну неділю, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Романа Бобая та диякона Івана Жабляка.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
У молитві до Господа Бога, владика Віктор та духовенство, просили миру, щастя і благополуччя для українського народу і України, чим швидшої перемоги Української Армії над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і мирних громадян, що у наші дні боронять Вітчизну нашу від московських ординців на Сході України, за дарування українцям національної і духовної єдності та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.
Під час заупокійної ектенії владика Віктор возніс молитви за спасіння душ всіх раніше полеглих українських патріотів, що у різні часи, віки та у наші дні віддали свої життя за національну і державну незалежність України, за всіх раніше спочилих наших прабатьків, батьків, учителів, друзів та близьких, а також за всіх тих, кого заупокійно поминали у храмі. Також, цього дня, заупокійно пом'янули спочилого у Бозі хориста кафедрального храму Сергія Адамовича Харчука, який відійшов у вічність 16 квітня цього року.
З євангельською проповіддю до парафіян звернувся протоієрей Олександр Смолін.
Хід богослужіння супроводжувався співом кафедрального хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а духовенства в алтарі – під керівництвом регента читця Юрія Ропонича.
Відтак, Преосвященнійший владика Віктор у співслужнні духовенства провів освячення вербних гілок, які після архіпастирського слова Преосвященнійшого єпископа Віктора Бедь, помазання освяченою оливою та цілування спасительного хреста були роздані у благословення парафіянам кафедрального храму.
З архіпастирським благословенням та вітанням до присутніх у храмі звернувся владика Віктор, який наголосив на духовному значенні свята Вхід Господній у Єрусалим у житті кожного християнина.
В ході своєї проповіді керуючий Карпатською єпархією, з благословення Блаженнійшого Митрополита Макарія Малетича, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви удостоїв відомого українського закарпатського фольклориста, науковця, дяка кафедрального храму, заслуженого діяча мистецтв України Івана Васильовича Хланту високої церковної нагороди – ордена апостола українського Андрія Первозваного, яким він був нагороджений за заслуги перед українським народом та Українською Церквою з нагоди 75-річчя з дня народження.
Після завершення божественної літургії відбулась традиційна святкова трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією