Єпископ УАПЦ Віктор Бедь прийняв участь в похороні Високопреосвященнійшого Адама Дубец, архієпископа Перемишльського і Новосанчівського Автокефальної Православної Церкви у Польщі

00527 липня 2016 року, в православному кафедральному храмі Святої Трійці у м. Сянок (Польща), відбувся чин поховання українського патріота, громадського і церковного діяча, богослова Високопреосвященнійшого Адама Дубець, архієпископа Перемишльського і Новосанчівського Автокефальної Православної Церкви у Польщі, який відійшов у вічність 24 липня 2016 року. на 90-му році свого земного життя.

Попрощатись та провести у останню земну дорогу владику Адама зібрались сотні українських православних християн, чисельна кількість духовенства, єпископату з Польщі, України, Словаччини, Румунії, Канади та США.
Чин поховання очолив Блаженнійший Савва Грицуляк, Митрополит Варшавський і всієї Польщі, Предстоятель Автокефальної Православної Церкви у Польщі у співслужінні єпископату та духовенства.
З благословення Блаженнійшого Макарія Малетича, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви участь у прощанні та похороні Високопреосвященнійшого владики Адама Дубец прийняв Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ. Владика Віктор вшанував світлу пам'ять та шанобливо приклався до рук спочилого у Бозі владики Адама, а також підніс до труни вінок від Української Автокефальної Православної Церкви з української землі.

 DSC0018Преосвященнійший владика Віктор Бедь та владика Адам Дубец перебували тривалий час у добрих взаємовідносинах, спілкуванні та взаємопідтримці.

Одним із прохань Преосвященнійшого владики Адама до владики Віктора, під час їх зустрічі у м. Санок (Польща) 9 жовтня 2015 року, передчуваючи наближення завершення свого земного життя, було про те, щоб владика Віктор приїхав провести його у останній земний путь після упокоєння. Що і було дотримано.
Коротка біографічна довідка:
Владика Адам Дубец (у миру Олександр Дубец) народився в українському лемківському селі Флоринка 14 серпня 1926 року, на території давніх західноукраїнських земель, які на сьогодні відійшли до Польщі. Він пройшов тернистий життєвий шлях, зазнавши усі злигодні після падіння Української Народної Республіки, воєнного і повоєнного життя, так званої «Волинської трагедії» 1943 р. (масового убивства українців шовіністично налаштованими поляками), наслідки акції «Вісла» (масового вигнання українського населення у 1947 р. з рідних українських територій Лемківщини польською повоєнною владою за участі комуністично-радянського режиму СРСР) та часів панування комуністичного режиму у Польщі. Служіння Богові у житті архієпископа Адама стало відданим служінням Православній Церкві і своєму українському народові.
1983 року він був висвячений на єпископа і призначений єпископом відродженої православної Перемишльсько - Новосанчівської єпархії. 1996 року був зведений у стан архієпископа.
Саме завдяки зусиллям владики Адама Дубец свого часу і було відроджено Перемишльсько-Новосанчівську єпархію Автокефальної Православної Церкви у Польщі. Архієпископ Адам відбудовував і вдихав життя в українські лемківські церкви на теренах західноукраїнських земель у складі Польщі. Завдяки його старанням в єпархії було відроджено, відновлено та побудовано багато українських православних храмів.
Вершиною життя Його Високопреосвященства архієпископа Адама Дубец було відновлення видання Православного календаря українською мовою, в якому мав честь друкуватись і Преосвященнійший владика Віктор Бедь (на той час архімандрит).
Під керівництвом архієпископа Адама у всіх парафіях єпархії у 1988 р. урочисто відзначався великий ювілей 1000-ліття проголошення християнства державною релігією в Русі-Україні та 2000 років від Різдва Господа нашого Ісуса Христа.
Під час похорону 27 липня бургомістр Сянока Тадеуш Пюро у своїй промові зазначив: «пішла з життя людина великого формату, чиє життя та служіння припали на тяжкі часи комунізму...».
«Українська нація, Україна та Українська Церква, зокрема українці у Польщі, із відходом у вічність владики Адама Дубец, втратили українського патріота, людину незламного духу, богослова, архіпастиря від Бога та одного із світочів відродження та збереження українських православних традицій і Автокефалії Української Церкви в другій половині ХХ – початку ХХІ ст. ст.» – зазначив Преосвященнійший владика Віктор Бедь, спілкуючись з українськими православними в м. Санок під час похоронів.
Тіло архієпископа Адама спочине в православному храмі рівноапостольного Великого князя Київського Володимира у містечку Криниця (Польща).

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією