Преосвященнійший владика Віктор, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ очолив недільну божественну літургію та молився за спасіння душі полеглого Давида Гамсахурдія, українського воїна героя з нагоди 9-го дня його упокоєння

 DSC159616 жовтня 2016 року, у кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено недільну божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією, у співсужінні протоієрея Олександра Смоліна, ієромонах Іллі (Михайлова) та диякона Івана Жабляка.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха, БлаженнійшогоМакарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
Владика Віктор та духовенство вознесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами. Особливі молитви до Господа Бога були піднесені за збереження життя кожного українського воїна, добровольця і волонтера, які у наші дні боронять нашу святу українську землю від підступного московського ординця.

Під час заупокійної літії владика Віктор молився за спасіння душ полеглих українських воїнів, які у різні віки та часи віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність України, за спасіння душ спочилих у Бозі наших рідних, учителів, друзів, близьких, та зокрема за спасіння душі новосопочилого у Бозі українського воїна героя Давида Гамсахурдію, який помер у військовому госпіталі 8 жовтня цього року від поранень, які отримав під час оборони нашої Вітчизни від московсько-путінських окупантів та терористів на Сході України, з нагоди 9-го дня його упокоєння.

З проповіддю до прихожан звернувся  ієромонах Ілля (Михайлов), який закликав присутніх не забувати про християнські цінності, виявляти любов і турботу до ближніх своїх, а також пам’ятати про своїх рідних та близьких, які відійшли у вічність.

Після завершення богослужіння до прихожан храму з архіпастирською проповіддю звернувся і Преосвященнійший владика Віктор, який зупинився на значенні Церкви Христової в житті кожної людини, на вченні Церкви про любов до ближніх, своїх батьків та прабатьків, своєї рідної землі та Богом даної земної Вітчизни України, та розповівши про героїчний і мужній життєвий шлях полеглого  українського воїна героя Давида Гамсахурдію, який служив військовослужбовцем 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади та загинув від отриманих тяжких поранень під час обстрілу шахти «Бутівка» на Донеччині. Під час проповіді єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор (Бедь) звернувся із словами співчуття та подяки до мами полеглого воїна Давида – пані Тетяни Гамсахурдія, яка були присутня на богослужінні.

Також владика Віктор привітав іподиякона Ореста Дідуха з Днем народження, яке він відсвяткував 15 жовтня, дав йому архіпастирські настанови та подарував освячену просфору.

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив Іван Хланта.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією