В Карпатському університеті та Українській богословській академії провели відкриту лекцію до Дня української писемності та мови

 DSC06289 листопада в Україні  -  День української писемності та мови.  Це свято, вже 19-ий рік поспіль відзначається в Україні.

Святкування Дня української писемності та мови 9 листопада не випадкове, адже саме цього дня Православна Церква вшановує пам'ять Преподобного Нестора Літописця (бл.1050-1114). Він у сімнадцять років прийшов у Києво-Печерську Лавру послушником.  Головним його послухом у монастирі була книжкова справа, яка стала змістом життя Нестора.

До Дня української писемності та мови в Карпатському університеті імені Августина Волошина та Українській богословській академії, під керівництвом завідувача кафедрою філософії та гуманітарних наук професора Олени Шимко, було проведено відкриту лекцію з української мови. В ході відкритої лекції представники професорського викладацького складу та студентів І курсу гуманітарно-економічного та богословсько-філософського факультетів розглянули питання подвижницького життя Нестора Літописця та зупинились на дослідженні його головної праці «Повісті минулих літ».

"Повість минулих літ" Нестора Літописця - це пам'ятка України-Русі ХІІ століття, в якій історія Української Держави показана на широкому тлі світових подій. Цей твір був і залишається найвидатнішою пам'яткою літописання. Всі наступні літописці лише переписували уривки з праць преподобного Нестора, наслідуючи його, але перевершити так і не змогли. Мощі святого покояться у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври у Києві.

Прес-служба КаУ та УБА

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський