В Карпатській єпархії УАПЦ ушанували світлу пам’ять Святійшого Мстислава (Скрипника), першого Патріарха Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ до 26-ї річниці його патріаршої інтронізації

 DSC115518 листопада 2016 року, в малій актовій залі Карпатського університету імені Августина Волошина та Українській богословській академії в м. Ужгороді за участі представників Консисторії Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, університету, академії, Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна», Християнсько-народної спілки Закарпаття та громадської організації «Молодь Закарпаття». було проведено науковий круглий приуроченні до 26-ї річниці патріаршої інтронізації Святійшого Мстислава (Скрипника), першого Патріарха Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ.

Засідання круглого столу розпочалися з молитви «Царю Небесний...» та зі вступного слова Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатького, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректора університету та академії який зупинився на основних історичних етапах відродження УАПЦ в ХХ столітті та участі в цих процесах Святійшого Патріарха Мстислава (Скрипника).

За пропозицією владики Віктора всі присутні хвилиною мовчання ушанували світлу пам’ять Святійшого Мстислава (Скрипника), першого Патріарха Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви (06.06.1990 – 11.06.1993).

Відтак, з доповідями, присвяченими висвітленню життєвого і подвижницького життя Святійшого Патріарха Мстислава (Скрипника) виступили студенти І курсу Української богословської академії Карпатського університету:

- Євген Матійчук: «Біографічні дані та життєвий шлях Святійшого Мстислава (Скрипника)»;

- Олександр Трегубов: «Обрання Святійшого Мстислава (Скрипника) Патріархом Київски та всієї України на Всеукраїнському Православному Помісному Собору УАПЦ (м. Київ, 5- 6 червня 1990 рік) та його Першосвятительська діяльність”.

Із заключним словом до присутніх звернувся канцлер Консисторії Карпатської єпархії УАПЦ, декан богословсько-філософського факультету Української богословської академії Карпатського університету доцент протоієрей Сергій Урста.

Після обговорення доповідей та молитви всі присутні перейшли до кафедрального храму апостола українського Андрія Первозванного де було відслужено заупокійну літію за спочилим у Бозі Святійшим Патріархом Мстиславом (Скрипником).

Богослужіння очолив Преосвященнійший єпископ Віктор (Бедь) у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Романа Бобая та ієромонаха Іллі (Михайлова).

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом за участі протоієрея Сергія Урсти та єпархіального регента читця Юрія Ропонича.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський