В день ушанування великомучениці Варвари керуючий Карпатською та Тернопільською єпархіями УАПЦ владика Віктор відслужив заупокійну літургію за українським воїном-героєм Михайлом Дзаком з с. Оноковці

 DSC050317 грудня 2016 року, у кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді, в день ушанування святої великомучениці Варвари, було відслужено заупокійну літургію за полеглим українським воїном-героєм Михайлом Дзаком з с. Оноковці Ужгородського району Закарпатської області, з нагоди 9-го дня його упокорення.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською та Тернопільською єпархіями УАПЦ у співслужінні ігумена Антонія (Хвіц), намісника чоловічого монастиря на честь Воздвиження Животворящого Хреста Господнього в с. Пилипець Міжгірського району, протоієрея Олександра Смоліна, настоятеля парафії на честь Покрови Пресвятої Богородиці в с. Шишловці Ужгородського району та протоієрея Романа Бобая, настоятеля парафії на честь святого Івана Богослова в м. Ужгороді.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єпархіями.

Владика Віктор та духовенство вознесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами. Особливі молитви до Господа Бога були піднесені за збереження життя кожного українського воїна, добровольця і волонтера, які у наші дні боронять нашу святу українську землю від підступного московського ординця.

Під час сугубої заупокійної ектенії владика Віктор молився за спасіння душі ново спочилого у Бозі українського воїна-героя Михайла Дзака та всіх полеглих українських воїнів, добровольців, волонтерів та мирних співвітчизників, які у наші дні віддали свої життя в обороні нашої земної, Богом даної нам, Вітчизни України від підступних московсько-путінських окупантів та терористів.

Участь у заупокійній літургії по вшануванню полеглих у наші дні українських воїнів, захисників земної нашої Вітчизни України від московських окупантів, прийняв також голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль.

Після завершення богослужіння до рідних полеглого українського воїна Михайла Дзака та прихожан храму з архіпастирською проповіддю звернувся Преосвященнійший владика Віктор, який зупинився на героїчному, угодному Богу і жертовному життєвому шляху спочилого у Бозі захисника Вітчизни. Владика Віктор наголосив на тому, що не має більшої честі та достоїнства будь-якому християнину, а тим паче воїну, як у час біди і війни віддати своє життя за своїх рідних, друзів та близьких, а також за свою земну Вітчизну Україну. Тож світла душа українського воїна Михайла Дзака в очах Отця нашого Небесного має перебувати там, де праведні спочивають. Також єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор звернувся із словами співчуття та подяки до мами і батька полеглого воїна Михайла за їх належне, патріотичне і християнське виховання сина-героя, а також до його брата, близьких  та усіх присутніх на богослужінні.

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом єпархіального регента читця Юрія Ропонича, а службу дяків очолив Іван Хланта.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією