Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь) відслужив молебень до 98-річчя прийняття Закону УНР «Про верховне управління Української Православної Автокефальної Синодальної Церкви»

Andriivska cerkva Kyiv1 січня, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви відслужив подячний молебень до 98-річчя прийняття Закону Української Народної Республіки «Про верховне управління Української Православної Автокефальної Синодальної Церкви» (м. Київ, Директорія УНР, 1 січня 1919 року).

У молитві до Господа Бога владика Віктор молився за дарування українській нації та Українській державі  миру і благополуччя, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за національну і духовну єдність українців та за утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.

Історична довідка:

1 січня1919 року Директорією Української Народної Республіки було прийнято Закон УНР «Про верховне управління Української Православної Автокефальної Синодальної Церкви».

Відповідно до цього Закону Українська Церква зі своїм Святим Синодом та ієрархією позбавилася будь-якої залежності від Всеросійського Патріарха та Російської Православної Церкви (§ 6). Найвища законна влада, судова й адміністративна переходила до Собору Всеукраїнської Церкви (§ 1). Для постійного керівництва церковними справами, за законом, створювався Святий Синод із двох єпископів, одного архіпресвітера, одного пресвітера, одного диякона та трьох мирян (§ 2). Членів Святого Синоду повинен був вибирати Всеукраїнський церковний собор, але до його скликання їх призначав український уряд. До компетенції Святого Синоду мали належати справи релігії, адміністрації, матеріального постачання, навчання, перевірки та судів (§ 3). На засіданнях Святого Синоду передбачалась участь представника уряду. Представник уряду мав право протесту у Раді міністрів УНР (§ 4).

До участі в діяльності Першого Святого Синоду Української Автокефальної Православної Синодальної Церкви» український уряд серед інших призначив архієпископа Катеринославського Агапіта (Вишневського), єпископа міста Кременця Діонісія (Валединського) та протоієрея Василя Липківського.

Окрім цього, припинялось літургійне поминання Російського Патріарха та Митрополита Антонія, представника РПЦ в Україні, в українських церквах.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський