До 9-го дня упокоєння професора Івана Стецяка у кафедральному храмі Карпатської єпархії УАПЦ в Ужгороді відслужили заупокійну літургію з літією

 DSC09794 лютого 2017 року, у кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді, було відслужено заупокійну літугрію за приснопам'ятним у Бозі українським вченим, педагогом, доктором психологічних наук, кандидатом педагогічних наук, професором, член-кореспондентом Міжнародної академії богословських наук, професором кафедри психології та педагогіки Карпатського університету імені Августина Волошина Іваном Петровичем Стецяком (25.06.1932, с. Раково, на сьогодні Перечинського району, Закарпатська область – 26.01.2017, м. Ужгород, Закарпатська область) до 9-го дня його упокоєння.

З благословення Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючий Карпатською та Тернопільською єпархіями УАПЦ богослужіння очолив архімадрид Антоній (Хвіц) у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Романа Бобая та протодиякона Івана Жабляка.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єпархіями.

Духовенство вознесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами. Особливі молитви до Господа Бога були піднесені за збереження життя кожного українського воїна, добровольця і волонтера, які у наші дні боронять нашу святу українську землю від підступного московського ординця.

Під час сугубої заупокійної ектенії духовенство молилося за спасіння душі новоспочилого у Бозі Івана Петровича Стецяка.

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом кафедрального регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив Іван Хланта.

Відтак, після божественної літургії представники духовенства Карпатської єпархії УАПЦ відслужили заупокійну літію за спочилим у Бозі професором кафедри психології та педагогіки Карпатського університету імені Августина Волошина Іваном Петровичем Стецяком, яку очолив  протоієрея Олександра Смоліна  у співслужінні архімандрита Антонія (Хвіц), протоієрея Романа Бобая та протодиякона Івана Жабляка.

У своїй поминальній проповіді отець Олександ розповів про достойний життєвий шлях Івана Петровича Стецяка, як шанованої людини, християнина, сім’янина, батька, дідуся, знаного педагога та вченого, який в першу чергу виконував Заповіді Божі та свій педагогічний подвиг.

Під час відправлення заупокійної літії у храмі, окрім прихожан та колег по роботі, були присутні рідні та друзі небіжчика.

У молитві до Господа Бога духовенство просило прощення всіх допущених провин, з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спочинку та життя у піднебессі.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський