Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор (Бедь) провів робочу зустріч із очільником міста Берегово Золтаном Бабяком

16910895 1234139556701968 655325624 o21 лютого 2017 року, в приміщенні Берегівської міської ради відбулась робоча зустріч Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви із очільником міста Берегово — Золтаном Адальбертовичем Бабяком.

У ході зустрічі Преосвященнійший владика Віктор (Бедь) розповів Золтану Адальбертовичу про історію Української Автокефальної Православної Церкви в Україні та на Закарпатті, повідомив про створення і діяльність у місті парафії УАПЦ, прихожани якої наразі вимушені молитись тільки в домовому храмі, та звернувся із заявою про виділення земельної ділянки під будівництво храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці та єпархіального духовно-просвітницького центру в м. Берегове.
Зі сторони Карпатської єпархії УАПЦ участь у зустрічі також прийняли канцлер Консисторії єпархії протоієрей Сергій Урста та старший референт керуючого єпархією, завідувач канцелярії читець Максим Бережний, а зі сторони Берегівської міської ради заступник міського голови Надія Ловга, секретар міської ради Людмила Токар та керуюча справами виконавчого комітету Вероніка Бендик.
Під час обговорення питань співпраці, з боку голови міста Берегова було також піднято і питання щодо пошуку порозуміння і підтримки в питаннях мовного законодавства України, при удосконаленні якого, не слід допустити порушення діючих конституційних прав і свобод національних меншин на збереження і розвиток їх материнських мов. З цього питання Преосвященнійший владика Віктор підтримав співрозмовника і повідомив про те, що утвердження і розвиток української мови, як державної мови в Україні, яка потребує захисту та державної підтримки, не повинно призвести до обмеження прав національних менших на збереження і розвиток їх материнських мов. При цьому в Україні не планується проведення законодавчої політики щодо обмеження мовних прав і свобод національних меншин, а питання захисту і утвердження української мови, як єдиної державної мови, вирішується в контексті власного конституційного права, європейського законодавства і відповідає всім міжнародним стандартам – наголосив владика Віктор.
В цілому зустріч пройшла в дружній, конструктивній та теплій обстановці. Сторони обговорили ряд питань щодо співпраці Берегівської міської ради та Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в духовній, соціальній та гуманітарній галузях і домовились і надалі підтримувати співпрацю.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський