Керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями УАПЦ єпископ Віктор привітав почесного голову Закарпатського крайового товариства "Просвіта", Павла Федаку з Днем народження

golovna fedaka3 березня, відзначив свій день народження український патріот, політичний і громалський діяч, учасник українських національно-визвольних змагань на Закарпатті кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, Почесний голова Закарпатського крайового товариства "Просвіта", науковець, доктор історичних наук Павло Михайлович Федака.

З цієї святкової нагоди Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви, голова Закарпатського обласного товарситва борців за незалежність України в ХХ столітті привітав пана Павла з його Днем народження.
У своєму вітання владика Віктор побажав імениннику міцного здоров'я, успіхів та Божої допомоги у всіх його починаннях і звершеннях.
Павло Михайлович Федака народився 3 березня 1945 року в с. Кальник Мукачівського району Закарпатської області. У 1968-му закінчив Ужгородський державний університет. Захистив кандидатську та докторську дисертації за спеціальністю "етнологія". Нині є відомим українським ученим і краєзнавцем, автором поважних музейних експозицій, 24 книжок та понад 1300 наукових і науково-популярних статей із проблем історії, етнографії, музеєзнавства, пам'яткознавства, геральдики, лауреатом Всеукраїнської премії ім. П.Чубинського, лауреатом просвітянської премії ім. Президента Карпатської України А.Волошина, кавалером ордена "За заслуги" ііі ст. У 1990-1991 рр. був депутатом Ужгородської міської ради, очолював комісію з питань культури і духовності та фракцію Народного Руху України. У 1990 році Павло Федака став одним з ініціаторів і розробників питань про перехід влади в Ужгороді від міського комітету партії до міської ради та про відродження символіки міста. Після слухань було ухвалено рішення про перехід влади до міської ради та про відновлення герба Ужгорода ХVіі ст. і синьо-жовтого прапора. За його ініціативою та активною участю Ужгородська міська рада у 1990-1991 рр. повернула вулицям міста їхні історичні назви, перейменувала кілька десятків вулиць, назви яких були пов'язані з тоталітарним комуністичним режимом. Павло Федака став ініціатором та організатором відродження в 1990 р. найстарішої української громадської культурно-просвітницької організації - крайового товариства "Просвіта", яке очолбвав до кінця 2016 року. Наразі обраний Почесним головою крайового товариства "Просвіта". Під його керівництвом "Просвіта" домоглася помітних успіхів на ниві відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості, поширення української ідеї, ідей державотворення. Як голова товариства організував понад 200 культурно-просвітницьких заходів в Ужгороді, в інших містах і селах області, видав 17 унікальних календарів-альманахів "Просвіти", цілий ряд наукових збірників тощо.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський