В Карпатській єпархії УАПЦ молитовно ушанували День пам’яті жертв політичних репресій в Україні

78686866а21 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій в Україні (що вшановується щорічно у  третю неділю травня), в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в м. Ужгороді відслужили божественну літургію. З благословення Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ богослужіння очолив протоієрей Роман Бобай, у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, архімандрита Антонія Хвіца та протоієрея Олександра Смоліна.

Під час виголошення заупокійної ектенії духовенством було виголошено прохання до Господа Бога про прощення та спасіння душ всіх українських жертв політичних репресій в Україні.

Відтак, після завершення божественної літургії Преосвященнійший владика Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський відслужив заупокійну літію за полеглими, закатованими, убитими, замордованими голодом та хворобами всіма українськими жертвами політичних репресій, яких зазнала українська нації від чужинських режимів в ХХ – ХХІ ст. ст. Зокрема в наслідок окупації українських земель чужинськими державами: окупаційним режимом комуністично-радянської Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки в Українській Народній Республіці (1918 – 1922); окупаційним режимом Польської Республіки в Західній Україні (Галичини, Волині, Прикарпаття) (1921 – 1939); окупаційним режимом Королівства Румунії в Бесарабі та Буковині (1919 – 1944); окупаційним режимом анексії Карпатської України (Закарпаття) Чехословацької Республіки (1920 – 1939); окупаційним профашистським режимом Королівства Угорщини в Карпатській Україні (Закарпаття) (1938 – 1944); окупаційним режимом комуністично-радянського Союзу Радянських Соціалістичних Республік в Українській Радянській Соціалістичній Республіці (1922 – 1991); окупаційним режимом Російської Федерації в Автономій Республіці Крим, Донецькій та Луганській областях України (2014 – по сьогодні).

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущених з власної волі чи під примусом небіжчиками, дарування їх душам вічного спокою та життя у піднебессі.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський