В Ужгороді з військовими почестями поховали маму керуючого Карпатською єпархією УАПЦ єпископа Віктора – Катерину Кирилівну Чаплай-Бедь

 DSC022410 червня 2017 року, у кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви у м. Ужгород, відбувся чин похорону над новопреставленою Катериною Кирилівною Чаплай-Бедь (12.09.1926, м. Бобровиця Чернігівської області – 08.06.2017, м. Ужгород), мамою Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ, ректора Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії та його брата Володимира Бедь.

З благословення Блаженнішого Макарія (Малетича), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ чин поховання очолив Високопросвященніший Герман (Семанчук), архієпископ Чернівецький і Хотинський, у співслужінні Преосвященнішого Бориса (Харко), єпископа Херсонського і Миколаївського, керуючого Таврійською єпархією, представників духовенства Карпатської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької єпархій УАПЦ, за участі дітей, онуків, рідних, близьких, знайомих покійної та колег її дітей.

Перед прощанням єпископ Борис зачитав співчуття родині від Предстоятеля УАПЦ Блаженнійшого Митрополита Макарія, а архієпископ Герман виголосив проповідь, у якій закликав усіх до щирої молитви до Господа за прощення спочилій провин, вчинених нею за час її земного життя, та дарування їй місця у Царстві Небесному, де всі святі перебувають.

Відтак, Катерину Кирилівну було поховано на кладовищі в с. Минай з  військовими почестями, адже в роки Другої світової війни на теренах України (1941 – 1944) вона була зв’язковою і розвідницею Чернігівського партизанського підпілля, учасником бойових дій, отримала два вогняні поранення під час бойових сутичок із німецько-фашистськими окупантами.

Чаплай-Бедь Катерина Кирилівна народилась 12 вересня 1926 року в м. Бобровиця Чернігівської області в православній сім’ї військовослужбовця Кирила Петровича Чаплай та його дружини Фекли Іванівни (у дівоцтві Рибальської) із родини заможніх селян. У дитячі роки пережила разом із рідними жахіття Голодомору-Геноциду української нації в 1932 – 1933 рр, штучно організованого і проведеного московським керівництвом КПРС. В період комуністично-радянського  терору 30-х років родина Катерини Кирилівни зазнала політичних переслідувань та репресій.
001 1У довоєнний період здобула восьмирічну та розпочала здобуття середньої освіти, але розпочата 22 червня 1941 року військова агресія фашистської Німеччини проти СРСР зупинила процес навчання.
У роки Другої світової війни, не зважаючи на свої юні роки, Катерина Кирилівна вступає до лав партизанського антифашистського руху опору та стає зв’язковою Чернігівського підпілля, учасником бойових дій. Приймає активну участь в операціях по визволенню полонених мирних співвітчизників, партизан та військових з німецько-фашистського полону, виконує інші важливі оперативно-розвідувальні та бойові завдання партизанського керівництва на Чернігівщині, Київщині та в Києві. В ході бойових сутичок із німецько-фашистськими окупантами отримала два вогняні поранення. Значна частина рідних родини Катерини Кирилівни полягли на фронтах Другої світової війни у боротьбі із фашистами.

Після визволення в жовтні 1944 року України від німецько-фашистських окупантів, продовжує навчання в одному із технікумів Києва. По закінченню якого, як молодий спеціаліст направляється для роботи в народному господарстві до Західних областей України - Галичини, а відтак до Закарпаття. В цей же період поступає на навчання до Львівського державного лісотехнічного інституту, здобуваючи фах інженера лісового господарства.

В період повоєнних сталінських репресій, Катерину Кирилівну було політично репресовано та відправлено до таборів далекого  ГУЛАГу  (Російська Федерація). Згодом, як учасницю партизанського підпілля і бойових дій у роки Другої світової війни, Катерина Кирилівна була звільнена від покарання та після смерті Генерального секретаря ЦК КПРС, диктатора та глави СРСР Йосипа Сталіна в 1953 році, її було реабілітовано. Подальшу свою життєву і трудову долю Катерина Кирилівна Чаплай-Бедь поєднала із Закарпаттям, зокрема селищем Тересва Тячівського району, працюючи до виходу на пенсію в Усть-Чорнянському лісокомбінаті тресту «Закарпатліс».

003

В 1957 році Катерина Кирилівна створила сім’ю з Василем Івановичем Бедь, уродженцем с. Тюшка Міжгірського району Закарпатської області, інженером лісової галузі. У шлюбі народила двох синів Володимира, 1958 року народження та Віктора, 1964 року народження.

002 1Як жінка і мати, після народження дітей, Катерина Кирилівна приурочила своє життя вихованню дітей. І виявила себе як мати з великої літери, на долю якої, з часом, випаде самій виховувати двох синів. Обидва сини успішно закінчили середню школу, здобули вищу освіту та зайняли достойне місце в суспільстві.

viber imageПісля виходу на пенсію певний період продовжувала проживати в селищі Тересва Тячівського району Закарпатської області, а відтак переїхала на постійне місце проживання до сина Віктора в с. Минай Ужгородського району.

З ласки Божої Катерина Кирилівна ще за життя стала бабусею і прабабусею, радуючись народженню внуків та правнуків.

8 червня 2017 року, перебуваючи в міській лікарні м. Ужгорода, Катерина Кирилівна Чаплай-Бедь на 91-му році життя відійшла у вічність від серцевого нападу…

Ті, хто знали Катерину Кирилівну назавжди запам’ятають її як життєрадісну, мудру, щиру, добру, відкриту і скромну людину, люблячу і турботливу маму, бабусю і прабабусю, та патріота своєї рідної України.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією