Співчуття

condolences-candleСЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!

Мама – найніжніше слово людськоїмови, яке стає першим для кожної людини. Слово «мама» освячене устами Божого Сина – Icyca Христа. Він, ставши Дитиною, тисячі разів звертався до Своєї Матері – ПресвятоїБогородиці – словом «мамо». Воно було першим Його словом на землі, а також одним iз останніх Його слів, сказаних перед хресною смертю. «Сину, ось мати твоя», – звернувся Христос до апостола Іоана Богослова.

Бог Творець співпрацює з матерями у створенні нового життя: Бог творить безсмертну душу, а мати приготовляє своїм лоном тіло рідної дитини. Рідна мати залишається нашою матір'ю навіки, тому в материнстві схована висока гідність.

Мати є найбільшою добродійкою на землі для своїх дорогих iлюблячих дітей, якого б вони не були віку. Вона у болях приводитьдітей у цей світ, не досипає чимало ночей, знаходячись поруч із ними та ведучи їх дорогою дитинства. Цією нелегкою стежиною пройшла i у Бозі спочила Катерина, яка, виховуючи своїх дітей, завжди молилася за них та їx доглядала.

Рідної матері ніхто ніколи не замінить. У материнствісховананезбагненна тайна жертовності. Як naxyчi пелюстки троянди оточеніколючками, так i життя матері оповите труднощами та терпінням, щоб виховати добрих дітей, патріотів своєї Держави та нових майбутніх жителів Небесного Царства. У Святому Письмі знаходимо такі слова: «Шануй рідну матір, не покидай її ніколи, поки життя твого. Роби те, щоїй любе, не засмучуй їїсерця жодним твоїм вчинком» (Тов. 4, 3). Блаженний Августин сказав: «Все, що я маю,i все, чим я є, завдячую своїй праведній матері». Діти зобов'язані любити рідних матерів та висловлювати їм вдячність. Цю любов i вдячність Ви, Ваше Преосвященство, завжди проявляли до своєї матері.Сьогодні, коли вона відійшла у вічність, пам'ятаймо про неї у своїх щоденних молитвах та молімося за її безсмертну душу.

Ваше Преосвященство, дорогі діти, онуки, правнуки, шановна родино!

Приймітъ щире співчуття з приводу смерті найдорожчої Вам людини – Катерини Кирилівни, яка нині перейшла iз земного життя у життя вічне та нетлінне.

Єпископат, духовенство та вірніУкраїнської АвтокефальноїПравославної Церкви вдячніматері – Катерині за те, що подарувала життя Вам, Ваше Преосвященство, а нашій Церкві – славного архієрея, ревного патріота України, а також високоосвічену, добру, чесну й чуйну людину.

8 травня, повертаючись із Києва додому, Ви молилися за те, щоб отримати можливість побачитисязiсвоєю мамою, порозмовляти з нею та обійняти її, а вона вірила, що зможе ще побачити свого люблячого сина.

У цей скорботний для Вас час підносимо з Вами і свої молитви, щоб Господь наш Ісус Христос прийняв її душу у Царство Небесне, упокоївїїтам, де Bci святіi праведні перебувають, оселивши на лоні Авраама, Ісаака та Якова.

Вічна їй пам'ять!

Із повагою

Блаженнійший МАКАРІЙ, Митрополит

Київський iBciєї України, Предстоятель УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський