Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор відслужив заупокійну літургію і літію за мамою Катериною Кирилівною Чаплай-Бедь у 40-й день її упокоєння

 DSC019217 липня 2017 року, в кафедральному храмі на честь апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, у 40-й день за спочилою у Бозі Катериною Кирилівною Чаплай-Бедь (12.09.1926, м. Бобровиця, Чернігівська область, Україна під окупацією СРСР, УРСР - 08.06.2017, м. Ужгород, Закарпатська область, Україна), мамою Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви було відслужено заупокійну Божественну Літургію та відтак, на могилі сільського цвинтаря с. Минай Ужгородського району, заупокійну літію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший єпископ Віктор у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Юрія Кадара та протоієрея Романа Бобая.

Біографічна довідка:
Чаплай-Бедь Катерина Кирилівна народилась 12 вересня 1926 року в м. Бобровиця Чернігівської області в православній сім’ї військовослужбовця Кирила Петровича Чаплай та його дружини Фекли Іванівни (у дівоцтві Рибальської) із родини заможніх селян. У дитячі роки пережила разом із рідними жахіття Голодомору-Геноциду української нації в 1932 – 1933 рр, штучно організованого і проведеного московським керівництвом КПРС. В період московського комуністично-радянського  терору 30-х років родина Катерини Кирилівни зазнала політичних переслідувань та репресій. 

Мама дівчина до війни

У довоєнний період здобула восьмирічну та розпочала здобуття середньої освіти, але розпочата 22 червня 1941 року військова агресія фашистської Німеччини проти СРСР зупинила процес навчання.
У роки Другої світової війни, не зважаючи на свої юні роки, Катерина Кирилівна вступає до лав партизанського антифашистського руху опору та стає зв’язковою-розвідницею Чернігівського підпілля, учасником бойових дій. Приймає активну участь в операціях по визволенню полонених та мирних співвітчизників, партизан та військових з німецько-фашистського полону, виконує інші важливі оперативно-розвідувальні та бойові завдання партизанського керівництва на Чернігівщині, Київщині та в Києві. В ході бойових сутичок із німецько-фашистськими окупантами отримала два кульові поранення. В цей же період значна частина рідних родини Катерини Кирилівни полягли на фронтах Другої світової війни у боротьбі із фашистами.

Після визволення, в жовтні 1944 року, України від німецько-фашистських окупантів, продовжує навчання в одному із технікумів Києва. По закінченню якого, як молодий спеціаліст-економіст направляється на роботу в народному господарстві до Західних областей України – Львівської області, а згодом на Закарпаття. В цей же період поступає на навчання до Львівського державного лісотехнічного інституту, здобуваючи фах інженера-економіста лісового господарства.

Мама 50 ті

В період повоєнних сталінських репресій, Катерину Кирилівну було політично репресовано. Згодом, як учасницю партизанського підпілля і бойових дій у роки Другої світової війни, Катерина Кирилівна була звільнена від покарання та після смерті Генерального секретаря ЦК КПРС, диктатора та глави СРСР Йосипа Сталіна в 1953 році, її було реабілітовано. 

Подальшу свою життєву і трудову долю Катерина Кирилівна Чаплай-Бедь поєднала із Закарпаттям, зокрема селищем Тересва Тячівського району, працюючи до виходу на пенсію в 1992 році білетним касиром пасажирської і грузової станції Тересва вузькоколійки Усть-Чорнянського лісокомбінату тресту «Закарпатліс».

Мама кінець 70 х

На долю Катерини Кирилівни Чаплай-Бедь, згодом, випало самій виховати і вивести у люди двох синів Володимира (1958 р.н.) та Віктора (1964 р.н.), яким вона посвятила все своє материнське життя.

Мама 90 ті

8 червня 2017 року, після 23.00 годин, серце Катерини Кирилівни, на лікарняному ліжку в Ужгородській міській лікарні, перестало битись. Її світла і безсмертна душа полинула у вічність до Господа Бога тихо і спокійно, залишивши добру пам’ять про себе у серцях тих хто знав її, і велику, чисту і бездоганну материнську любов у душах своїх дітей, внуків і правнуків…

Мама 2016

Поховали Катерину Кирилівну Чаплай-Бедь на сільському цвинтарі села Минай Ужгородського району Закарпатської області.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський