Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор відслужив молебень до сповідника і святителя Йосифа (Стойки), архієпископа Мараморошського (+ 1711)

546546119 вересня, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, у архієрейській резиденції в Ужгороді, відслужив ранковий молебень до сповідника і святителя Йосифа (Стойки), архієпископа Мараморошського (? – 1711) у День його ушанування.

У молитві до святого владика Віктор просив молитовного заступництва перед Отцем нашим небесним за українську націю і Богом дану нам земну Вітчизну Україну, за мир і благополуччя на нашій рідній українській землі, за найшвидшу перемогу українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами та за збереження життя всіх українських воїнів, добровольців, волонтерів та мирних співвітчизників, які у наші дні ціною власного життя боронять своїх рідних, близьких і всіх нас від новітніх московських ординців.

Також було піднесено молитви з проханням молитовної допомоги в досягненні національної і духовної єдності української нації, подоланні розділення серед українських християн та в утвердженні єдиної Помісної Української Церкви.

Коротка біографічна довідка:

Йосип Мараморошський (Стойка) (? – 1711) – сповідник, святитель. Народився в середині ХУІІ ст. на Закарпатті (в районі Мараморошіни, північно-східна частина історичного Закарпаття), під окупацією Австро-Угорської імперії та Королівства Угорщини.

В єпископи був обраний духовенством та віруючими українцями-русинами Мараморошіни. Його архієрейську хіротонію очолив митрополит Молдовський святитель Досифей (Барил’є) (1624 – 1701).

Архієпископ Йосип, один із авторитетних православних архіпастирів Української Церкви у єдності із Константинопольським патріархатом свого часу, який приходив на допомогу всюди, де православні русини-українців Карпатського регіону зазнавали гонінь від австро-угорської окупаційної імперської влади, Римо-Католицької Церкви та Греко-Католицької Церкви Римського понтифікату.

Владика Йосип проповідував та здійснював місіонерську церковну діяльність серед русинів-українців Закарпаття, Галичини, Волині та Трансільванії.

В 1701 році архієпископ Йосип (Стойка), під тиском Римо-Католицької Церкви та Греко-Католицької Церкви Римського понтифікату, був викликаний до австро-угорської імперської адміністрації у Відні, де йому наказово було запропоновано зректись належності до православного віровизнання та Української Церкви в єдності із Константинопольським патріархатом, в обмін на прийняття унії, високого церковного титулу в Греко-Католицькій Церкві Римського понтифікату та матеріальні блага. Та святитель категорично відмовився від цих пропозицій, за що був підданий брудним наклепам, політичним репресіям, переслідуванню та неодноразовим арештам.

Тільки в 1711 році владика Йосип зміг знову повернутись до служіння на Марамошську кафедру у єдності із Константинопольським патріархатом, та на це час його фізичні сили, від репресій та переслідувань, ослабли. І в цьому ж році святий сповідник відійшов у вічність, залишившись вірним своєму народу і Українській Православній Церкві.

Сповідник і святитель Йосип (Стойка) був прославлений в лику святих Румунською Православною Церквою (1992) та молитовно вшановується в Карпатській єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією