Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор відслужив молебень за утвердження єдиної Помісної Української Церкви до 98-річчя відкриття засідання Священного Синоду Української Автокефальної Православної Церкви

sofiya14 жовтня, у свято Покрова Пресвятої Богородиці, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ, в архієрейській резиденції в Ужгороді, відслужив молебень за національну і духовну єдність української нації, подолання розділення серед українських християн та утвердження єдиної Помісної Української Церкви до 98-річчя відкриття засідання Священного Синоду Української Автокефальної Православної Церкви в Києві, яке відбулось 14 жовтня 1919 року.

У молитві до Господа Бога владика Віктор також просив миру та благополуччя для української нації та Української держави.
7 жовтня 1919 року Директорія Української Народної Республіки своїм декретом сповістили про заснування Українського Священного Синоду як найвищого органу управління Українською Автокефальною Православною Церквою.
Піклуючись про найкращий стан Української Автокефальної Православної Церкви, уряд Української Народної Республіки вище зазначеним декретом підтвердив виданий 1-го січня 1919 року закон про УАПЦ, згідно якого Українська Церква проголошувалась автокефальною і незалежною від будь-якого іншого церковного центру. Вищою православною церковною владою в Українській Народній Республіці визнавався лише Церковний Собор Української Автокефальної Православної Церкви. Декретом передбачалося скликати Український Синод не пізніше 14 жовтня 1919 року. Повний статут Синоду УАПЦ мав затвердити сам Священний Синод разом з міністром віросповідань і ним мали керуватись до скликання та проведення Всеукраїнського Православного Церковного Собору.
14 жовтня 1919 року відбулося відкриття Священного Синоду Української Автокефальної Православної Церкви. При відкритті Синоду було зачитано згаданий Декрет Директорії УНР та її універсал від 7 жовтня 1919 року до українського народу про заснування цього органу.
Перед початком діяльності Синоду о 16-й годині дня в університетській церкві св. Миколая в Києві був відправлений молебень, на який прибуло чимало духовенства, державних діячів і мирян. Серед них були С. Петлюра, Ф. Швець і А. Макаренко. Молебень правив протоієрей Василь Липківський, майбутній Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, священномученик

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією