Представник Консисторії Карпатської єпархії УАПЦ взяв участь у заходах до Всесвітнього дня профілактики та боротьби із СНІДом

101 грудня, до Всесвітнього дня профілактики та боротьби із СНІДом, з благословення Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректора Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в м. Ужгороді, магістр богослов'я, викладач кафедри богослов'я читець Василь Біксей взяв участь в екуменічній молитві за здоров'я людей, які зіштовхнулися у житті з даною проблемою, а токож була відслужена заупокійна літія за померлими від СНІД-асоційованих хвороб до Всесвітнього дня профілактики та боротьби з ВІЛ\СНІДом, який щорічно проводиться у світі 1 грудня.

На щастя, показники поширеності ВІЛ-інфекції/СНІДу в Закарпатській області залишаються найнижчими в Україні.

Щорічно у Всесвітній день боротьби зі СНІДом в обласному центрі проводять безліч заходів, метою яких є привернення уваги людей до цієї хвороби.

Такі акції проводяться у всіх регіонах України. Відтак в центрі міста відбувся флешмоб-реквієм за померлими від СНІДу. В знак пам'яті, всі небайдужі та прості перехожі, запалили лампадки. За словами активістів, які прийшли на цю акцію, такі просвітницькі заходи, насправді є дуже важливими, оскільки спрямовані на те, щоб попередити людей про ризик інфікування ВІЛ-інфекцією і навчити їх уникати небезпеки.

Тим же, хто зараз хворіє, хто страждає, скажемо наступне: можливо вам в вашій хворобі дано особливе откровення, дана можливість увійти в тайну страждань Самого Христа. В якомусь сенсі, хвороба і страждання – це благе відвідання Боже. Наприклад, більшість пророків були тими, хто страждає, хворіє, Господь навідував їх язвами і хворобами. Для чого? Для того, щоб вони в своєму смиренні підносилися б до сенсу того пришестя, тієї справи, яке повинен був здійснити Христос, який явився світові пророцьким мужем скорбот, що поніс на собі гріхи світу. Будьмо ж зі смиренням, любов'ю і лагідністю сприймати як свої недуги і страждання, так і хвороби інших людей. А той з нас, хто хворіє, хай не сумує, хай пам'ятає, що з ним Христос. Скажу з дерзновенням: ви скоріше знайдете Христа не в домах радості і веселощів, але з тими, хто страждає, з тими, хто хворіє, з тими, кому зараз погано, з тими, хто вмирає, хто, можливо, перебуває в безмірній нужді. Будемо пам'ятати про те, що немає безвиході, немає смерті, немає хвороби, бо з нами Христос, що переміг своїми стражданнями, своєю добровільною смертю на Хресті смерть і хвороби, перетворивши їх з прокляття на спосіб знаходження вічної слави.

читець Василь Біксей
магістр богослов'я,
викладач кафедри богослов'я УБА-КаУ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією