Різдвяне послання Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви

titulka 1

 

bcВозлюблені у Господі дорогі брати і сестри!
Христос Рождається! Славімо Його!

«Немає більше від тієї любові,
як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ів., 15,13).

У ці дні по всіх православних храмах дзвони звіщають людям дивну новину, щоб вони як найшвидше поспішали до своєї церкви віддати хвалу маленькому Ісусові, подібно до того як це зробили мудреці з далекого краю, які прийшли поклонитися Божому Дитятку й віддати Йому свої дари. Різдво Христове є особливим знаком присутності Бога серед нас. Адже Христос народився на землі від Пречистої Діви Марії з волі Отця нашого Небесного через сходження Святого Духа, щоб показати тут небесне народження, стати людиною, визволити людство від пастки гріха та дарувати всім нам Царство Небесне і безсмертним душам нашим – вічне життя. З народженням Спасителя зникла стіна, що розділяла Бога і людей.

Прийшов Відкупитель – і небо та безсмертя знову відкрилися для людини. Любов до Отця нашого Небесного, любов до ближніх, як до самих себе, та пошана до праведних і богоносних прабатьків і батьків наших – це стрижень святих нетлінних цінностей, якій увійшли в наше життя із радістю Різдва Христового.

Саме в любові, з волі Божої, ми приходимо у світ, пізнаємо його, розвиваємося, живемо, творимо добро, продовжуємо рід свій та плекаємо надію на день завтрашній. «І один з них, законник, спокушаючи Його, запитав, кажучи: «Учителю, яка заповідь найбільша в законі?» Ісус сказав йому: полюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією думкою твоєю. Це перша і найбільша заповідь. Друга ж – подібна до неї: люби ближнього твого, як самого себе. На цих двох заповідях утверджується весь Закон і Пророки» (Мф. 22, 36-40).

Тож саме в любові до Отця нашого Небесного, Новонародженого Спасителя нашого Ісуса Христа, одне до одного та в пошані до праведних і богоносних прабатьків і батьків наших зустрічаймо дароване всім нам свято Різдва Христового та Новоліття 2018 року.

Цього 2018 року, як гідні християни і нащадки великого та славного Богом любимого українського роду, ми відзначатимемо: 1985-річчя початку апостольської християнізації Скіфії-Русі-України та заснування Української Церкви апостолом українським Андрієм Первозваним (33 р.); 100-річчя новітнього відновлення державної незалежності України – Української Народної Республіки (22 січня 1918 р.); 100-річчя Всеукраїнського Помісного Православного Собору та порушеного Собором питання проголошення Автокефалії Української Церкви (7–23 січня 1918 р.); 95-річчя відродження діяльності Карпатоукраїнської єпархії Константинопольського патріархату в Карпатській Україні (Закарпатті) (4 березня 1923 р.); 80-річчя проголошення автономії Карпатської України (Закарпаття) в складі Чехословацької Федеративної Республіки (22 листопада 1938 р.); 120-річчя з дня народження (10 квітня 1898 р.) та 25-ті роковини з дня упокоєння (+11 червня 1993 р.) Святійшого Мстислава (Скрипника), Патріарха Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви (6 червня 1990 – 11 червня 1993 рр.), Першоієрарха УАПЦ в США та Діаспорі (1971/1969–1993 рр.); 285-ті роковини мученицького упокоєння святителя, священномученика Досифея (Феодоровича), архієпископа Марамороського, керуючого Карпатоукраїнською єпархією Константинопольського патріархату на Закарпатті (+1733 р.) та 65-ті роковини з дня упокоєння (+22 жовтня 1953 р.) Високопреосвященнійшого митрополита Полікарпа (Сікорського), адміністратора Української Автокефальної Православної Церкви в Україні (9 лютого 1942–1945 рр.), Першоієрарха Української Автокефальної Православної Церкви в Діаспорі (1945–1953 рр.).

Зустрічаючи Різдво Христове та Новоліття 2018 року, незважаючи на всі труднощі, які переживає Українська Нація, Українська Держава та Українська Церква сьогодні, з вірою та надією у Новонародженого Спасителя нашого Ісуса Христа, за Заповідями Божими, проявляймо щиру любов одне до одного та будьмо єдині національно і духовно. Бо там, де любов та єдність серед народу, там і мир, і щастя, і благополуччя, і Божа благодать!

У дні різдвяних святкувань та у повсякденному житті впродовж 2018 року, з любов'ю дбаючи про добробут своїх рідних і близьких, молитовно і солідарно, як єдина українська нація і сім'я, – будьмо разом і з нашими героями-захисниками: українськими воїнами, добровольцями, волонтерами і полоненими, які ціною власного життя боронять увесь український народ, Богом дані нам святу Українську Землю, Українську Державу й Українську Церкву від новітніх московських ординців та окупантів. При цьому молитовно пам'ятаймо і про спасіння душ усіх раніше спочилих у Бозі наших праведних і богоносних прабатьків, батьків, матерів і рідних, а також учителів, друзів, близьких та всіх тих наших співвітчизників, які у різні віки і часи віддали своє життя у боротьбі за національну і державну незалежність боголюбивої української нації.

Весело гукаючи і співаючи «Христос Рождається! Славімо Його!», будьмо готові гідно і з любов'ю одне до одного прийняти дари Святого Різдва Христового, щоб через Божу благодать і Світло новонародженого Спасителя нашого Ісуса Христа серця всіх наших співвітчизників в Україні та за її межами, а також людей доброї волі у всьому світі, зокрема і недругів наших, засяяли любов'ю, добром і миром.

Щиросердечно вітаю всіх із Різдвом Христовим і Новоліттям 2018 року!

Христос Рождається!

Славімо Його!

 

+ВІКТОР (Бедь),

єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією,
голова Комісії з духовності, освіти та катехізації
Української Автокефальної Православної Церкви

 

Різдво Христове та Новоліття
Ужгород–2018

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський