Голова ЗОТ борців за незалежність України в ХХ ст., в м. Дебрецені, вручив високі нагороди Ромах Марті, ветерану українських національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття

БВВ та Ромах М 214 січня 2018 року, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті Віктор Бедь, перебуваючи з робочим візитом в м. Дебрецені (Угорщина), провів зустріч із ветераном українських національно-визвольних змагань на Закарпатті в кінці 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, активісткою Тячівської районної організації Народного Руху України (1989 – 1991), членом виконавчого комітету та Ради Закарпатської крайової організації НРУ (1991 – 1992), організатором і першим директором Солотвинської середньої школи № 3 з угорською мовою навчання в Тячівському району (липень 1989 – червень 1991), педагогом, ветераном освіти Мартою Степанівною Ромах, яка на сьогодні проживає з родиною в Угорщині.

В ході зустрічі Віктор Бедь вручив Марті Степанівні ряд високих громадських нагород, яких вона була удостоєна за активну участь в українських національно-визвольних змаганнях кінця 80-х – 90-х рр. ХХ століття в Україні та які не були її врученні в результаті виїзду на постійне місце проживання до Угорщини, а саме:

- орден «20 років Народного Руху України за перебудову» (2009);

- орден «Честі та доблесті» (2009);

- орден «20 років відновлення державної незалежності України» (2011);

- ювілейну медаль «25 років незалежності України» (2016).

Також ветерани українських національних змагань згадали своїх побратимів та поділились спогадами про спільну боротьбу проти московського комуністично-радянського тоталітаризму КПРС/СРСР та за відновлення державної незалежності України в кінці 80-х – початку 90-х рр. минулого століття.

Прес-служба Закарпатського обласного товариства
борців за незалежність України в ХХ столітті

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський