Єпископ Мукачівський і Карпатський УАПЦ Віктор молитовно вшанував українські жертви австро-угорської окупації та кріпацтва до 170-річчя проголошення скасування кріпацтва на Закарпатті

4542446Кріпаки Західної України18 березня, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, перебуваючи на лікарняному відслужив келійно в м. Ужгороді заупокійну молитву за всіма українськими жертвами австро-угорської окупації та кріпацтва до 170-річчя проголошення скасування кріпацтва на Закарпатті.

18 березня 1848 року, під впливом революційних перемін у Європі 1848 – 1949 рр. та на вимогу українців Закарпаття, Сейм Королівства Угорщини ухвалив закон про відміну кріпосного права на Закарпатті, яке буде підтверджено австро-угорським імператором Францом Йосипом І тільки в 1853 році на кабальних умовах для українських селян.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущених з власної волі чи під примусом українцями Закарпаття, які впродовж декількох століть зазнали тортур, приниження, пограбування, масових убивств та закріпачення від чужинських окупаційних режимів Австро-Угорської імперії та Королівства Угорщини, дарування їх душам вічного спокою та життя у піднебессі.

Прес-служба Закарпатського обласного товариства
борців за незалежність України в ХХ столітті

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією