Єпархіальна рада Карпатської єпархії УАПЦ обговорила питання визнання та здобуття Автокефалії Помісною Українською Православною Церквою

 DSC000419 квітня 2018 року, в м. Ужгороді, під головуванням Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви було проведено засідання єпархіальної ради.

Преосвященнійший владика Віктор розповів про рішення Архієрейського Собору від 17 квітня 2018 року, згідно яких всі єпископи Церкви підтримали письмово звернення до Всесвятійшого Варфоломія, Архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Предстоятеля Константинопольської Православної Церкви з проханням визнати та надати Автокефалію Помісній Українській Православній Церкві, яка згуртовується на рівноправних умовах з числа єпископату, духовенства та вірних УАПЦ, УПЦ КП та частково УПЦ МП. Також Архієрейський Собор УАПЦ прийняв звернення до Президента України з проханням сприяти вирішенню питання визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві перед Вселенським Патріархом Варфоломієм та Священним Синодом Константинопольської Православної Церкви. Цього ж дня, в Адміністрації президента України в м. Києві, відбулась дружня зустріч єпископату Української Автокефальної Православної Церкви, під час якої Блаженнійший Макарій (Малетич), Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ передав главі держави відповідні звернення єпископату з вище зазначених питань. Аналогічні звернення також були підписані днем раніше, 16 квітня, і єпископатом УПЦ КП, та передані Президенту України. За попередньо узгодженою позицією, в травні ц. р. має відбутись засідання Священного Синоду Константинопольської Православної Церкви, під час якого буде розглянуто питання визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві. Відтак Всеукраїнський Помісний Православний Собор затвердить Статут та обере керівні органи управління Церквою. Відтак Помісна Українська Автокефальна Православна Церква отримає від Вселенського Патріарха Варфоломія Томос (Грамоту) про повну незалежність (автокефалію). Вирішення всіх цих питань має завершитись до Дня святкування світлої пам’яті рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського в цьому році (28 липня) – зауважив владика Віктор.

Владика Віктор благослови всім священикам єпархії довести вище зазначену інформацію до відома вірних, представників влади, широкої громадськості та засобів масової інформації, а також благословив підносити під час богослужінь сугубу молитву за вирішення питання про визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві.

В ході засідання єпархіальної ради також було обговорено поточні питання стану справ та розвитку Карпатської єпархії в Закарпатській області.

Участь у розширеному засіданні єпархіальної ради, окрім владики Віктора, прийняли члени ради: протоієрей Сергій Урста, канцлер Консисторії єпархії (єпархіального управління), протоієрей Ігор Ковальчук, голова інформаційно-просвітницького відділу, керівник прес-служби єпархії, протоієрей Роман Бобай, економ Консисторії єпархії, читець Василь Біксей, завідувач канцелярією консисторії, старший іподиякон Орест Дідух, голова єпархіального відділу у справах молоді, а також запрошені – протоієрей Олександр Смолін, голова єпархіального відділу з духовної опіки в правоохоронних органах, пенітенціарній системі та Збройних Силах України, протоієрей Ростислав Криворучко та протоієрей Сергій Уманців.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією