Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор відслужив заупокійну Божественну Літургію і літію за мамою Катериною у першу річницю її упокоєння

 DSC03279 червня 2018 року, у першу річницю упокоєння Катерини Кирилівни Чаплай-Бедь (21.12.1926/12.09.1923, м. Бобровиця Чернігівської області – 08.06.2017, м. Ужгород/с. Минай Закарпатської області), мами Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви в Кафедральному храмі на честь апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії УАПЦ в Ужгороді було відслужена заупокійна Божественна Літургія та відтак на сільському цвинтарі с. Минай Ужгородського району заупокійну літію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший єпископ Віктор у співслужінні протоієрея Сергій Урсти, протоієрея Ростислава Криворучко та протидиякона Івана Жабляка.
Під час заупокійної ектінії було вознесенно молитви та прохання до Господа Бога за прощення всіх земних провин, допущених з власної волі чи під примусом спочилою у Бозі Катерини Кирилівни.
Після відслуження заупокійної Божественної Літургії владика Віктор у співслужінні протоієрея Сергія Урсти відслужив заупокійну літію на могилі мами, яка похована на сільському кладовищі в с. Минай Ужгородського району.
Чаплай-Бедь Катерина Кирилівна народилась 21.12.1026/12.09.1923 року в м. Бобровиця Чернігівської області в православній сім'ї військовослужбовця Кирила Петровича Чаплай та його дружини Фекли Іванівни (у дівоцтві Рибальської) із родини заможніх селян. У дитячі роки пережила разом із рідними жахіття Голодомору-Геноциду української нації в 1932 – 1933 рр, штучно організованого і проведеного московським комуністично-радянським окупаційним режимом СРСР. В період комуністично-радянського терору 30-х років минулого століття родина Катерини Кирилівни зазнала політичних переслідувань та репресій. У довоєнний період навчалась у Бобровицькій середній школі.
У роки Другої світової війни, не зважаючи на свої юні роки, Катерина Кирилівна вступає до лав партизанського антифашистського руху опору та стає зв'язковою Чернігівського підпілля, учасником бойових дій. Приймає активну участь в операціях по визволенню полонених мирних співвітчизників, партизан та військових з німецько-фашистського полону, виконує інші важливі оперативно-розвідувальні та бойові завдання партизанського керівництва на Чернігівщині, Київщині та в Києві. В ході бойових сутичок із німецько-фашистськими окупантами отримала два вогняні поранення. Значна частина рідних Катерини Кирилівни полягли на фронтах Другої світової війни у боротьбі із нацистськими окупантами.
Після визволення в жовтні 1944 року України від німецько-фашистських окупантів, продовжує навчання в одному із технікумів Києва. По закінченню якого, як молодий спеціаліст направляється для роботи в народному господарстві до Західних областей України - Галичини, а відтак до Закарпаття. В цей же період поступає на навчання до Львівського державного лісотехнічного інституту, здобуваючи фах інженера лісового господарства.
В період повоєнних сталінських репресій, Катерину Кирилівну було політично репресовано та відправлено до таборів далекого ГУЛАГу (Російська Федерація), зокрема як свідка комуністично-радянських масових репресій в Україні в довоєнний період та за подальшу співпрацю з представниками Української Повстанської Армії на Галичині у повоєнний період. Згодом, як учасницю партизанського підпілля і бойових дій у роки Другої світової війни, Катерина Кирилівна була звільнена від покарання та реабілітована. Подальшу свою життєву і трудову долю Катерина Кирилівна Чаплай-Бедь поєднала із Закарпаттям, зокрема селищем Тересва Тячівського району, працюючи до виходу на пенсію в Усть-Чорнянському лісокомбінаті тресту «Закарпатліс».

В 1957 році Катерина Кирилівна створила сім'ю з Василем Івановичем Бедь, уродженцем с. Тюшка Міжгірського району Закарпатської області, інженером лісової галузі. У шлюбі народила двох синів Володимира, 1958 року народження та Віктора, 1964 року народження.

Як жінка і мати, після народження дітей, Катерина Кирилівна приурочила своє життя вихованню дітей. І виявила себе як мати з великої літери, на долю якої, з часом, випаде самій виховувати двох синів. Обидва сини успішно закінчили середню школу, здобули вищу освіту та зайняли достойне місце в суспільстві.
Після виходу на пенсію певний період продовжувала проживати в селищі Тересва Тячівського району Закарпатської області, а відтак переїхала на постійне місце проживання до сина Віктора в с. Минай Ужгородського району.
З ласки Божої Катерина Кирилівна ще за життя стала бабусею і прабабусею, радуючись народженню внуків та правнуків.
8 червня 2017 року, перебуваючи в міській лікарні м. Ужгорода, Катерина Кирилівна Чаплай-Бедь на 94-му році життя відійшла у вічність в наслідок інсульту...
Ті, хто знали Катерину Кирилівну назавжди запам'ятають її як життєрадісну, мудру, щиру, добру, відкриту і скромну людину, люблячу і турботливу маму, бабусю і прабабусю, та патріота своєї рідної України.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією