Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор очолив Божественну Літургію в кафедральному храмі в м. Ужгороді

 DSC093602 грудня 2018 року, в 27 неділю після П'ятидесятниці, у кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в м. Ужгороді, Преосвященніший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, єпископ у складі Вселенського патріархату очолив недільну Божественну Літургію.

Його Преосвященству співслужили протоієрей Сергій Урста, канцлер Консисторії єпархії, протоієрей Ростислав Криворучко, протоієрей В'ячеслав Бубнюк та протодиякон Іван Жабляк.

Під час богослужіння поминалися імена православних ієрархів – Всесвятішого Варфоломія І (Архонтоніса), Архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха, Блаженнішого Макарія (Малетича), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Високопреосвященнішого Даниїла (Зелінського), архієпископа Памфілонського, Екзарха Константинопольського Патріарха в Україні, Преосвященнішого Іларіона (Рудника), єпископа Едмонтонського, Екзарха Константинопольського Патріарха в Україні, Преосвященнішого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.

Владика Віктор та духовенство вознесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир та благополуччя, національну і духовну єдність, утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами.

Особливі молитви до Господа Бога були піднесені за возз'єднання всіх українських православних християн в єдину Помісну Автокефальну Православну Церкву в Україні та за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і полоненого, які у наші дні боронять нашу святу українську землю від підступного московського ординця.

В ході богослужіння з повчальним словом до прихожан звернувся протоієрей Ростислав Криворучко.

Після завершення богослужіння до духовенства та прихожан храму з архіпастирською проповіддю звернувся і Преосвященніший владика Віктор, який у своєму слові зупинився на богословському розумінні праведності та жертовності, як одного із головних дорогоуказів на шляху до пізнання Бога та спасіння душі. Відтак владика Віктор, як приклад до своєї промови, нагадав прихожанам храму про те, що 27 листопада наша Церква вшанувала святих новомучеників українських, зокрема, в їх числі і святителя, священномученика Василя Липківського (07 (19).03.1864 – 27.11.1937), Митрополита Київського і всієї України, першого Предстоятеля відродженої Української Автокефальної Православної Церкви (1921 – 1927), які за віру Христову, вірність українській нації, Державі Україні та Українській Церкві зазнали політичних гонінь, переслідувань, репресій та були убитими Московським комуністично-радянським окупаційним режимом в 1918 – 1941 рр. минулого століття, але не звернули зі шляху праведності та жертовності.

Також владика Віктор зупинився і благій звістці про те, що 29 листопада 2018 року Священний Синод Констатинопольської Православної Церкви ухвалив остаточне рішення про надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві, яка в грудні буде проголошена на об’днавчому Всеукраїнському Православному Архієрейському Соборі в м. Києві за участі єпископату Української      

             Автокефальної Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського патріархату та частини Української Православної Церкви Московського патріархату. Грудневий Архієрейський Собор 2018 року збереться в м. Києві для того, щоб з благословення Священного Синоду Константинопольської Православної Церкви та Вселенського Патріарха Варфоломія І затвердити Статут Помісної Автокефальної Православної Церкви в Україні та обрати її Предстоятеля. Відтак новообраний Предстоятель Помісної Автокефальної Православної Церкви в Україні, в складі уповноваженої делегації, поїде до Стамбулу на Фанар (Туреччина), де відбудеться урочисте співслужіння із Вселенським Патріархом Варфоломієм І та офіційне вручення Томосу (Грамоти) про Автокефалію (незалежність) Української Церкви.

 Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

 

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією