Єпархіальний собор Карпатської єпархії ПЦУ розглянув підсумки роботи об’єднавчого Всеукраїнського Помісного Православного Собору та ухвалив ряд організаційних рішень

 DSC045521 грудня 2018 року, у великій актовій залі кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді, відбулось зібрання єпархіального собору Карпатської єпархії Православної Церкви України. Засідання єпархіального собору було скликано та проведено під головуванням Преосвященнішого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією ПЦУ.

Участь у соборі прийняли уповноважені представники духовенства, чернецтва, кліру та парафій єпархії.

В ході засідання Преосвященніший владика Віктор надав інформацію про епохальні рішення, які були ухвалені на об’єднавчому Всеукраїнському Помісному Православному Соборі, який проходив у храмі святої Софії в м. Києві 15 грудня 2018 року. Учасниками даного історичного Собору від Карпатської єпархії були Преосвященніший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією, протоієрей Сергій Урста, канцлер Консисторії єпархії, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії та читець Василь Біксей, церківник кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді.

Всі присутні на єпархіальному соборі радісно та з піднесенням сприйняли інформацію про проголошення та утвердження Автокефалії Помісної Православної Церкви України, затвердження її базового Статут та обрання Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Епіфанія (Думенка), Митрополита Київського і всієї України, та за пропозицією владик Віктора прийняли одноголосне рішення про перехід Карпатської єпархії, у минулому Української Автокефальної Православної Церкви, до складу Православної Церкви України.

Також учасники єпархіального собору прийняли рішення про внесення відповідних змін до Статут Консисторії Карпатської єпархії, в частині найменування єпархії у складі Православної Церкви України, а також відповідно до статутних документів Ужгородської української богословської академії.

Прес-служба Карпатської єпархії ПЦУ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією