Керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією єпископ Віктор Бедь прийняв голову Свято-Вознесенської парафії с. Присліп Міжгірського району

19063001202030 січня 2020 року, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, в архієрейській резиденції в м. Ужгороді, прийняв з робочим візитом голову Свято-Вознесенської парафії с. Присліп Міжгірського району Василя Труша.

Участь у зустрічі також прийняв Іван Фулитка, мешканець с. Присліп Міжгірського району.

В 2019 році дана парафія вийшла зі складу Хустської єпархії Російської Православної Церкви в Україні (Московського патріархату) та увійшла до складу Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України.

В ході зустрічі було обговорено питання діяльності та розвитку даної релігійної громади, облаштування побуту новопризначеного владикою Віктором настоятеля парафії протоієрея Михайла Чабана, а також питання щодо незаконної діяльності протоієрея Володимира Бітляна, клірика Хустської єпархії Російської Православної Церкви в Україні, який тривалий час протидіє законній діяльності парафії ПЦУ в с. Присліп, здійснює організацію силового протистояння та розбрату серед віруючих, злочинно перешкоджає проведенню богослужінь в Свято-Вознесенському храмі ПЦУ в с. Присліп, який згідно правоустановчих документів та закону належить даній парафії.

Нажаль неодноразова звернення до правоохоронних органів (зокрема Міжгірського відділення Хустського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Закарпатській області) залишаються без належного реагуванні, що призвело уже до непоодиноких випадків побиття віруючих в с. Присліп з боку зловмисників (правопорушників) організованих священиком Московського патрірхату протоієреєм Володимиром Бітляном. Окрім того, в супереч Конституції України, законів держави та правоустановчих документів, за бездіяльності правоохоронних органів прихожани Свято-Вознесенської парафії в с. Присліп Міжгірського району Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України не можуть уже тривалий час зайти до свого храму та здійснювати в ньому богослужіння. Поряд із цим парафіяни Московського патріархату, разом із протоієреєм Володимиром Бітляном, мають вільну можливість здійснювати богослужіння в Свято-Миколаївському і Свято-Покровському храмах та із протоієреєм Федором Голодняком - в храмі Різдва Івана Хрестителя на території Присліпської сільської ради  і з боку прихожан Православної Церкви України їм не робляться жодні перепони.

За результатами зустрічі було ухвалено відповідні рішення, дано відповідні архієрейські рекомендації та благословення.

Пресслужба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією