Керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією єпископ Віктор Бедь привітав Павла М. Федаку з 75-річчям від дня народження та удостоїв його ордена «Благовірного Петра Конашевича-Сагайдачного, Гетьмана України»

 DSC04049 березня 2020 року, в м. Ужгороді, після громадського ушанування світлої пам’яті Великого українського пророка української нації, поета Тараса Шевченка до 206-річчя від дня його народження, відбулося розширене засідання Ради Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства «Просвіта».

Засідання було проведено в історичному будинку крайової «Просвіти» під головуванням почесного голови товариства Павла М. Федаки та голови товариства Павла П. Федаки.

В ході засідання Павло М. Федака презентував вихід із друку чергового Календаря «Просвіти» на 2020 рік.

Календар-альманах «Просвіти» на 2020 рік висвітлює пам’ятні дати історії Закарпаття, знайомить з визначними постатями вчених, педагогів, просвітян, письменників, композиторів, громадських, культурних і політичних діячів, провідними музеями, пам’ятками історії і культури області, хронікою життя крайового товариства «Просвіта» та важливими подіями минулого, 2019, року.

Укладачі Календаря – Павло М. Федака, Павло П. Федака.

В ході засідання до присутніх звернувся і Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, який від імені всіх присутніх привітав Павла Михайловича Федаку, почесного голову Закарпатського крайового товариства «Просвіта», учасника і ветерана українських національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, першого голову Ужгородської міської організації Народного Руху України за перебудову (1989 – 1992), доктора історичних наук, видатного і талановитого науковця-дослідника з 75-річчям від дня його народження, яке він відсвяткував 3 березня 2020 року.

За вияв високого патріотизму, участь в українських національно-визвольних змаганнях кінця 80-х – початку 90-х рр. ХХ століття, особистий внесок у відновлення державної незалежності України (24 серпня 1991 р.), та з нагоди Славного ювілею – 75-річчя від дня народження, Преосвященніший владика Віктор Бедь удостоїв Павла М. Федаку високої відзнаки – ордена «Благовірного Петра Конашевича-Сагайдачного, Гетьмана України».

До щирих вітань приєдналися всі присутні та разом проспівали «Многая і благая літа…» ювіляру.

Також, за пропозицією владики Віктора Бедь, всі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять всіх спочилих у Бозі побратимів-просвітня та їх рідних, які відійшли у вічність в 2019 та на початку 2020 рр., зокрема Богдана Досяка (08.03.1964 – 23.08.2019), Михайла Федаку (07.10.1937 – 11.01.2020), Катерину Вчорашню Железнік) (09.11.1939 – 28.02.2020) та інших.

Відтак учасники зібрання обговорили питання головних напрямків діяльності Товариства на 2020 рік.

Пресслужба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією