Кроваве Преображення в с. Присліп на Міжгірщині, або як за сприяння влади та правоохоронців представники Московського патріархату захоплюють храм ПЦУ та зухвало б’ють українського священика і прихожан

125019082020Іще в березні 2019 року релігійна громада Свято-Вознесенської парафії с. Присліп Міжгірського району Закарпатської області оголосила про вихід зі складу Хустської єпархії Російської Православної Церкви в Україні (керуючий єпархією архієрей Московського патріархату в м. Хусті Марк Петровцій) і увійшла до складу Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України (керуючий єпархією єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь).

За цей час, в умовах великого протистояння та протидії з боку представників Московської Церкви та влади (зокрема Закарпатської обласної державної адміністрації, відділу у справах національностей та релігій Закарпатської ОДА, Міжгірської районної державної адміністрації), при бездіяльності правоохоронних органів (зокрема Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, Міжгірського відділу поліції та Хустського відділу поліції, а також органів прокуратури), парафія, за підтримки свого правлячого єпископа Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Мукачівсько-Карпатською єпархією ПЦУ та настоятеля парафії священника протоієрея Михайла Чабан пройшла тернистий, але переможний правовий шлях щодо свого визнання: проведено реєстрацію статуту релігійної громади у новій редакції, включено відомості про юридичний статус релігійної громади до Єдиного реєстру юридичних осіб, віднайдено архівні документи про виділення земельної ділянки та передачу храму у власність даної парафії, вироблено інвентарну справу на храм та зареєстровано право власності парафії на храм в Реєстрі нерухомого майна.

Здавалося, що після вирішення всіх цих правових питань та законного оформлення діяльності Свято-Вознесенської парафії в с. Присліп у складі Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України не можуть виникати жодні питання, протидії та заперечення. Тим паче, що в с. Присліп діють іще декілька парафій Московського патріархату, які мають власні храми для богослужіння.

Звичайно, що жодних проблем для парафіян та священника ПЦУ не мало би існувати, як би у нас панувало верховенство права, а влада і правоохоронні органи здійснювали належним чином покладені на них Конституцією та законами України обов’язки. Але в даному випадку, все навпаки…

Вже понад один рік і п’ять місяців представники Хустської єпархії Російської Православної Церкви в Україні (Московського патріархату), за організаційної злочинної участі московського священника Володимира Бітляна, при благословенні керівництва Хустської єпархії Московського патріархату та за відкритого сприяння і злочинної бездіяльності влади та правоохоронних органі, роблять відкрите свавілля та здійснюють злочини проти прихожан та священика Свято-Вознесенської парафії в с. Присліп Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України: перешкоджають доступу до храму, зривають богослужіння, б’ють священника і прихожан, погрожують убивством, незаконно захоплюють храм і т. д.

На неодноразові звернення до поліції та прокуратури, формально порушуються кримінальні справи, які тривалий час не розслідуються по суті і жодна особа, яка винна у вчиненні злочинів не притягнута до відповідальності. Хоча на сьогодні з боку представників Московського патріархату та їх священника Володимира Бітляна вчинено ряд важких злочинів, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України: умисне нанесення легких тілесних ушкоджень (ст. 125 КК), погроза вбивством (ст. 129 КК), порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії (ст. 161 КК), перешкоджання здійсненню релігійного обряду (ст. 180 КК), розбій (ст. 187 КК), самоправство (ст. 156 КК), хуліганство (ст. 296 КК) та ряд інших (про зневагу, погрозу та побиття-штурханину правоохоронців не зазначаємо, бо їм це певно подобається).

19 серпня 2020 року, у велике свято Преображення Господнього, в храмі Свято-Вознесенської парафії с. Присліп Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України ранком розпочалася святкова Божественна Літургія, яку очолив настоятель протоієрей Михайло Чабан. Прихожани, серед яких значна частина пенсіонерів, вчителів місцевої школи та молодь зібралися щоб помолитися Богу у своєму храмі. Натомість, під кінець богослужіння, до храму увірвалася розлючена юрба представників Московського патріархату на чолі із священником Володимиром Бітляном, який був одягнути у світський одяг. Абсолютна більшість нападників не є прихожанами даної парафії. Нападники силою, бійками та вживанням ненормативної лексики (матюків) зірвали богослужіння, почали штурхати і розганяти парафіян, напали на священника Михайла Чабан, почали його бити, повалили на землю і спробували бити лежачим. Присутні представники поліції вжили заходів, відтягнути лежачого і побитого на підлозі храму священника Михайла Чабан і захистили його від подальшого побиття. Але як і у попередні місяці, з боку представників поліції (на чолі із присутнім заступником начальника Міжгірського відділу поліції Василем Гречиним, бо начальник Жаба не доїхав) не вжили жодних законних дій щодо затримання злочинців-хуліганів, не оголосили про те, що даний храм належить парафії Православної Церкви України на законних підставах та не заявили про те, що дії представників Московського патріархату є незаконні і злочинні. Жодний із злочинців-нападників не був затриманий правоохоронцями.

Черговий раз представниками парафії та єпархії Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України будуть подані відповідні заяви і звернення до правоохоронних органів та влади, але… Як бачимо розгул злочинного зухвальства по відношенню до парафіян Православної Церкви України в с. Присліп на Міжгірщині, з боку безкарно діючих представників Московського патріархату, буде тривати і надалі. Бо цей безлад і злочини у с. Присліп, на релігійному підґрунті, незаконно і злочинно підтримується сьогоднішньою владою та керівництвом правоохоронних органів. Тож виходить, що влада є безсильною проти злочинності та зухвалості Московського патріархату, потурає йому та є співучасником цих злочинів проти конституційних прав наших співвітчизників… І це дуже і дуже сумно та небезпечно, бо рано чи пізно може призвести до гірших, небезпечних наслідків та великого кровопролиття. Чи може саме цього і домагається сьогоднішня влада та правоохоронні органи…

Пресслужба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією