Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь благословив учасників Всеукраїнського форуму «Загартовані війною» та освятив пам’ятник на честь загиблих українських воїнів-захисників, встановленого у м. Чоп

 DSC030230 серпня 2020 року, в м. Чоп на Закарпатті, відбувся ІУ Всеукраїнський форум учасників бойових дій «Загартовані війною», організаторами якого виступили  ГО «Українська асоціація інвалідів АТО в Закарпатській області», Чопська міська рада, Департамент соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації, ГО «Спілка учасників бойових дій на сході України Ужгородщини», ГО «Українська асоціація інвалідів АТО», ГО «Ветерани війни та учасники бойових дій міста Чоп», ГО «Спілка учасників АТО Перечинщини» та Закарпатське крайове товариство «Просвіта».  До участі Форуму долучилися учасники бойових дій, окрім із Закарпаття, також із Києва, Київщини, Дніпровщини, Донеччини, Львівщини, Івано-Франкіщини, Рівенщини та Львівщини.

Посильну допомогу у проведенні Форуму також надали: апарат Головнокомандувача Збройних Сил України, Чопський прикордонний загін, батальйон Національної гвардії України в місті Ужгород, 128-ма окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада ЗСУ, Оперативне командування «Захід» ЗСУ, Мукачівський військовий ліцей та ряд інших благодійників.

Захід проходив під духовною опікую та благословенням Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України.

Учасники високо зібрання пройшли урочистим маршем центральною вулицею м. Чоп до місця встановлення і відкриття пам’ятника на честь полеглих смертю хоробрих і героїв українських воїнів-захисників в російсько-українській війні 2014 – 2020 рр.

Після відкриття пам’ятника, він був освячений Преосвященнішим Віктором Бедь, єпископом Мукачівським і Карпатським, керуючим Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректором Карпатського університету імені Августина Волошина, головою Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, секретаря єпархіального управління, ректора Ужгородської української богословської академії, протоієрея Олександра Смоліна, голови єпархіального відділу військового духовенства та диякона Владислава Лазаря.

Відтак, тут же, Преосвященніший владика Віктор у співслужінні єпархіального духовенства відслужив заупокійну літію за всіма нашими співвітчизниками, які у різні віки і часи віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність української нації, Держави України та Української Церкви, зокрема і за всіма полеглими смертю хоробрих і героїв українськими воїнами-захисниками і полоненими – учасниками російсько-української війни 2014 – 2020 рр.

Після освячення відкритого пам’ятника на честь полеглих українських воїнів-захисників та відправи заупокійної літії, Форум продовжив свою роботу на центральні частині площі в м. Чоп.

Перед учасниками Форуму виступили представники органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських та ветеранських організацій, закладів освіти та небайдужої громадськості. Від органів влади та громадських організацій було проведено чисельні нагородження учасників бойових дій та членів їх сімей, зокрема і з числа полеглих воїнів-героїв.

До учасників Форуму також з молитвою за мир і благополуччя, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя і повернення до своїх сімей усіх українських воїнів-захисників звернувся і Преосвященніший владика Віктор, який молитовно благословив усіх присутніх та побажав їм миру, здоров’я, щастя та благополуччя в житті. Після молитви владика Віктор подякував усім українським воїнам-захисникам та їх сім’ям за їх героїчний і безсмертний подвиг, який вони за Заповідями Божими та на виконання свого святого конституційного обов’язку громадянина виконали і виконують надалі, заради захисту і збереження своїх сімей, усього боголюбивого українського народу, Держави України та Української Церкви від навали московсько-путінських окупантів і терористів.

Відтак за заслуги перед боголюбивим українським народом, Державою Україно та Українською Церквою Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України нагородив ряд учасників бойових дій, членів сімей українських воїнів-захисників та волонтерів високими церковними нагородами, зокрема:

  • Вікторія Опанасюк, вдова полеглого українського воїна-захисника, Героя України Віталія Опанасюка – орденом «Великомучениці Варвари»;
  • полковник Микола Журавльов – орденом «Великомученика Георгія Переможця»;
  • старший лейтенант Лариса Адаменко – медаллю «Рівноапостольної Ольги, Великої княгині Київської, Правительки Русі-України»;
  • старший лейтенант Ігор Гвяздовський – медаллю «Святого апостола українського Андрія Первовзаного» І ступеня;
  • старшина Олександр Чекмаз – орденом «Великомученика Георгія Переможця»;
  • старший солдат Ірина Куцик – орденом «Великомучениці Варвари»;
  • Василь Князев – медаллю «Святого апостола українського Андрія Первозваного» ІІ ступеня;
  • Ніколь Князева - медаллю «Рівноапостольної Ольги, Великої княгині Київської, Правительки Русі-України»;
  • Михайло Ноняк - медаллю «Святого апостола українського Андрія Первозваного» ІІ ступеня;
  • Ольга Безлюдна - медаллю «Рівноапостольної Ольги, Великої княгині Київської, Правительки Русі-України».

Також Преосвященніший владика Віктор Бедь вручив кожному із нагороджених іконки святителя, священномученика Митрополита Василя Липківського (+ 1937) та святителя, священномученика архієпископа Досифея Феодоровича (+ 1733), а також Біблію українською мовою у перекладі митрополита УАПЦ Іларіона Огієнка. Додатково, Біблії українською мовою для юнацтва, із зазначеними вище іконками, були вручені дітям нагороджених та ліцеїстам Мукачівського військового ліцею.

Участь у відкритті та освяченні пам’ятника на честь загиблих українських воїнів-захисників, та в урочистому засіданні Форуму, також прийняли представники Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Закарпатського обласного відділення Молодого Народного Руху, ГО «Молодь Закарпаття», Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української богословської академії.

Пресслужба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією