Керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією єпископ Віктор Бедь прийняв участь у відкритті та освяченні меморіальної дошки на честь полеглого українського воїна-героя Давида Гамсахурдія в м. Ужгород

 DSC039712 жовтня 2020 року, на будівлі загальноосвітньої школи № 12 в м. Ужгороді, була встановлено і освячено меморіальну дошку на честь старшого солдата Давида Гамсахурдія (30.12.1989 – 08.10.2016), випускника даної школи, який загинув смертю хоробрих і героїв в російсько-українській війні 8 жовтня 2016 року.

Під час відкриття і освячення меморіальної дошки були присутніми мама полеглого воїна-героя Давида – Тетяна Гамсахурдія, родичі інших полеглих українських воїнів-героїв в російсько-українській війні, зокрема солдата Василя Варги – випускника цієї ж школи (меморіальна дошка на честь якого раніше була відкрита та освячена в січні 2020 року), представники військовослужбовців, учасників бойових дій, духовенства Мукачівсько-Карпатської та Закарпатської єпархії Православної Церкви України, школи, Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатської крайової «Просвіти», Закарпатської крайової організації Народного Руху України та небайдужої громадськості.

Участь у поминальному заході також прийняли Богдан Андріїв, Ужгородський міський голова, Павло Федака, голова Закарпатської крайової «Просвіти», кандидат на посаду Ужгородського міського голови та кандидати у депутати Ужгородської міської ради від Закарпатської крайової організації Народного Руху України: Віктор Бедь, Андрій Фартушок, Віктор Понзель і Едуард Довбиш.

Після урочистого відкриття меморіальної дошки на честь українського воїна-героя Давида Гамсахурдія, Преосвященніший Варсонофій Руднік, єпископ Ужгородський і Закарпатський та Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський Православної Церкви України, за співслужіння духовенства двох єпархій, відслужили заупокійну літію за полеглими українськими воїнами-захисниками в російсько-українській війні 2014 – 2020 рр. та освятили меморіальні дошки (нововідкриту і раніше відкриту) на честь полеглих воїнів Давида Гамсахурдія і Василя Варги.

Відтак, після архіпастирських виступів та виступів почесних гостей, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті удостоїв полеглого українського воїна Давида Гамсахурдію високої церковної відзнаки – ордена «Честі та Доблесті» (посмертно), а його маму, Тетяну Гамсахурдію, - ордена «Великомучениці Варвари».

Преосвященніший єпископ Ужгородський і Закарпатський, керуючий Закарпатською єпархією Варсонофій Руднік, з благословення та за дорученням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія Думенко,  вручив медалі "За жертовність і любов до України" (посмертно) присутнім родинам загиблих українських військовослужбовців.

Участь у відкритті та освяченні меморіальної дошки також прийняв військовий капелан Дмитро Присяжний, представник Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією