Архімандрит Віктор Бедь відслужив літію за видатним гетьманом України Богданом Хмельницьким до 358-х роковин з дня його смерті

1751056 серпня архімандрит Віктор Бедь, керуючий адміністратор Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, настоятель академічного храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді відслужив ранкову заупокійну літію за видатним українським політичним, державним і військовим діячем, провідником української національно-визвольної війни проти Речі Посполитої і за відновлення та утвердження державної незалежності України в середині ХУІІ ст. Богданом Михайловичем Хмельницьким (27.12.1595 (06.01.1596) – 27.07. (06.08.) 1657) з нагоди 358-х роковин з дня його смерті.

У молитві до Господа Бога отець Віктор просив прощення усіх земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою та життя у піднебессі, повідомляє прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ.

Біографічна довідка:
Богдан (Зиновій-Богдан) Михайлович Хмельницький (27 грудня 1595 (6 січня 1596) - 27 липня (6 серпня) 1657) — видатний український військовий, політичний та державний діяч, провідник української національно-визвольної боротьби проти Речі Посполитої за відновлення та утвердження державної незалежності України. Гетьман Війська Запорозького, гетьман України (1648–1657). Перший з козацьких ватажків, котрому офіційно було надано титул гетьмана. Родоначальник нової української дипломатії, меценат і покровитель Української Православної Церкви.
Богдан Хмельницький народився в Суботові поблизу Чигирина в шляхетсько-козацькій родині. В юнацькі роки вступив на військову службу. У битві під Цецорою (1620 р.) потрапив до турецького полону. Після звільнення (1622 р.) продовжив службу у реєстровому війську українських козаків. У 1630-х pp. брав участь у козацьких повстаннях. Згодом обіймав посади військового писаря, чигиринського сотника. У січні 1648 р. Богдан Хмельницький підготував і очолив повстання на Запорозькій Січі (Запорізька Січ), яке поклало початок Національно-визвольній війні українського народу проти Речі Посполитої. Тоді ж був обраний гетьманом України. Протягом року здобув блискучі перемоги над польським військами під Жовтими Водами, Корсунем, Пилявцами, здійснив похід під Львів і Замостя. В ході Національно-визвольної Б. Хмельницький уперше в історії української політичної думки сформулював українську національну ідею щодо відновлення та утвердження незалежної держави України. В умовах ускладнення міжнародної ситуації в березні 1654 р. уклав союзницьку угоду з Московським царем. Згодом, будучи невдоволеним діями Москви, спрямованими на досягнення перемир'я з Варшавою, вніс корективи до зовнішньополітичного курсу Української держави, поклавши в його основу принцип надання пріоритетів союзам з країнами, вороже налаштованими до Польщі: Швецією, Трансільванією, Бранденбургом. Упродовж усього гетьманування Богдан Хмельницький проводив гнучку соціальну політику, запобігаючи загостренню соціально-економічних конфліктів у суспільстві.

За матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією