Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський УАПЦ відслужив літію за полеглими українськими воїнами-героями в Іловайському котлі та молебень за благополуччя їх родин

00129 серпня, до перших трагічних роковин Іловайського котла, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії відслужив ранкову літію за полеглими українськими воїнами-героями, що полягли 29 – 30 серпня 2014 року в підступно спланованому московсько-путінським режимом злочинному розстрілі під Іловайськом Донецької області, який було здійснено російськими військовими і терористами.

У молитві до Господа Бога Владика Віктор просив прощення всіх провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиками та дарування їх душам вічного спокою і життя у піднебессі.
Після заупокійної літії, Преосвященний владика Віктор відслужив молебень за благополуччя родин, що залишились після трагічної загибелі всіх українських воїнів-героїв, які віддали своє життя в обороні нашої земної, Богом даної нам Вітчизни України, від підступних московсько-путінських окупантів і терористів, за дарування нашій Україні і українському народу миру і розквіту, за звільнення всіх полонених і заручників, за найшвидшу перемогу Українського війська над московським агресором і за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера, мирних співгромадян в горнилі війни.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Історична довідка:
002Іловайський котел — трагічний факт в ході московсько-путінської військової агресії проти України, на сході нашої держави, що трапився у другій половині серпня 2014 року, в ході якого розгорнулися запеклі бойові дії між представниками українських Збройних сил і підрозділами Міністерства внутрішніх справ України з одного боку, та збройними формуванням Російської Федерації і терористичної організації так званої промосковської маріонеточної Донецької народної республіки — з іншого. Характер боїв визначався стратегічним значенням Іловайська, який розташовується в 25 км на схід від Донецька — перехід Іловайська під контроль Збройних сил України дозволив би відрізати постачання зброї та бойовиків до Донецька та звільнення міста в перспективі.
Українські військові увійшли в Іловайськ 18 серпня. Вони змогли взяти під свій контроль більшу частину міста, однак після введення президентом Російської Федерації головнокомандувачем Збройних Сил Московії) Володимиром Путіним регулярних російських військ 23-24 серпня в район Іловайська на території суверенної держави України і через не належне (не професійне) управління керівництвом Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України українськими військовими і воєнізованими підрозділами вже 28 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні московського ворога.
29 серпня вночі російський президент Володимир Путін (головнокомандувач Збройними Силами Російської Федерації) звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. Терористи згодом заявили, що готові випустити бійців з оточення. 30 серпня о 10:00 українські військові організованими колонами почали рух з міста, однак колони підступно та злочинно було розстріляно московсько-путінськими військами і терористами, завдавши великих втрат українським військам. За даними Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України під Іловайськом загинуло багато українських бійців, сотні бійців були поранені та були захоплені в полон.
Жодний із високопоставлених керівників Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України, повинних у допущенні військової трагедії під Іловайськом у серпні 2014 року не притягнуті до відповідальності.

За матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією