В Карпатській єпархії УАПЦ відслужив літію за видатним українським філософом і політиком Дмитром Донцовим

doncov30 квітня Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії відслужив заупокійну літію за видатним українським філософом і політиком Дмитром Івановичем Донцовим (30.08.1883 – 30.03.1973) з нагоди 132-річчя з дня його народження.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою та життя у піднебессі, повідомляє прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ
Біографія:

Дмитро Іванович Донцов (30 серпня 1883, Мелітополь — 30 березня1973, Канада) — український літературний критик, публіцист, філософ, політичний діяч, головний ідеолог українського інтегрального націоналізму.
Народився 17 (30 за новим стилем) серпня (за іншими даними 10 вересня) 1883. У 1900, після закінчення Мелітопольського реального училища, залишив рідне місто і переїхав до Царського Села біля Петербургу, де продовжив освіту на юридичному факультеті Петербурзького університету, який закінчив 1907.
Студентом почав інтенсивну політичну діяльність і 1905 вступив до Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП). Його двічі арештовували: 1905 у Петербурзі та 1908 у Києві. Після другого арешту й восьми місяців ув'язнення заходами родичів його випускають на поруки, і того ж року він виїхав на Західну Україну (у той час у складі Австро-Угорщина). У 1909–1911 роках навчався у Віденському університеті, там же познайомився з українською студенткою і його майбутньою дружиною Марією Бачинською. Провчившись 4 семестри у Відні, 1911 переїхав до Львова, де продовжив навчання і, в 1912, одружився.
1913 року Дмитро Донцов через конфлікт на національному ґрунті вийшов з УСДРП.
1917 року Дмитро Іванович одержав ступінь доктора юридичних наук у Відні.
З 1914 проживав у Відні й Берліні, а з 1916 — у Швейцарії, активно включився у роботу Союзу Визволення України (СВУ), заснованого 4 серпня 1914, згодом став першим головою СВУ.
На початку 1918 повернувся до Києва, де працював у гетьманських урядових структурах Павла Скоропадського, 24 травня наказом гетьмана України Павла Петровича Скоропадського був призначений директором Української Телеграфічної Агенції (УТА) при уряді Української Народної Республіки (Бюро преси при міністерстві внутрішніх справ).
Разом з В’ячеславом Липинським, Сергієм Шеметом створив Партію хліборобів-демократів.
Протягом 1919–1921 — шеф Українського пресового бюро при посольстві Української Народної Республіки у Берні (Швейцарія).
З 1922 — знову у Львові, редагував журнали «Літературно-науковий вістник», «Заграва», «Вістник», друкувався у німецькій, швейцарській та польській періодиці.
1926 написав свою провідну роботу «Націоналізм».
Займався публічною діяльністю, виступаючи заочним опонентом апологетів ідеї комунізму, роблячи розляглі доклади перед громадою. У жовтні 1929 року виступив у Львові з критичною доповіддю про сутність здійснюваної в УРСР політики українізації; промова теоретика українського націоналізму стала відвертою альтернативою промові Миколая Скрипника, виголошеній у Львові у вересні 1929 року.
У 1939 емігрував за кордон (Бухарест, Прага, Німеччина, Париж, США, Канада), з 1947 до самої смерті жив у Монреалі (Канада), там же у 1948-1953 рр. викладав українську літературу у місцевому університеті.
У період після висушеної еміграції з України за кордон, за свої проукраїнські погляди і боротьбу за здобуття Україною державної незалежності, був підданий брутальному засудженню, очорненню та вульгарній критиці з боку комуністично-радянського режиму СРСР.
Помер 30 березня 1973 у Канаді. Похований у США на українському кладовищі в Саут-Баунд-Брук.

За матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією