Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський УАПЦ відслужив літію за Героєм України Василе Стусом до 30-х роковин з дня його загибелі-убивства

 DSC03464 вересня 2015 року, біля пам’ятника Жертвам політичних репресій в Україні на площі Небесної Сотні в місті Ужгороді, Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви відслужив заупокійну літію за видатним українським поетом, громадсько-політичним і культурним діячем, борцем проти комуністично-радянського тоталітаризму та за державну незалежність України, Героєм України – Василем Семеновичем Стусом (06.01.1938 – 04.09.1985), з нагоди 30-річчян з дня його трагічної загибелі-убивства за часів панування комуністичного режиму в СРСР.

Його Преосвященству співслужили духовенство Карпатської єпархії УАПЦ – декан Ужгородсько-Мукачівського деканату (благочиння) архімандрит Діодор Муратов та декан Хустсько-Виноградівського деканату (благочиння) протоієрей Олександр Смолін, за участі представників професорсько-викладацького складу та студентської молоді Карпатського університету університету імені Августина Волошина, Української богословської академії, Ужгородського гуманітарно-економічного та Ужгородського богословського коледжів КаУ, а також представників громадських організацій: Закарпатського об’єднання «Україна Соборна», «Молодь Закарпаття» та «Християнсько-народна спілка Закарпаття».
У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущених з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою і життя у піднебессі. Також заупокійні молитви було піднесено за всіх раніше полеглих співвітчизників, що в різні роки, зокрема і в наші дні, віддали своє життя за здобуття та збереження національної і державної незалежності України і української нації.
Заупокійна літія супроводжувалось церковним співом академічного хору Української богословської академії та Ужгородського богословського коледжу Карпатського університету, під керівництвом регента читця Юрія Ропонича.
Відтак, з короткою промовою до присутніх звернулись голова координаційного комітету Закарпатського об’єднання «Україна Соборна» Орест Дідух та учасниця національно-визвольних змагань на Закарпатті кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття, активістка Християнсько-народної спілки Закарпаття, літературознавець Антоніна Вчорашня.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Коротка біографічна довідка:

Стус Васил 3Василь Семенович Стус (6 січня 1938, село Рахнівка Гайсинського району Вінницької області — 4 вересня 1985, табір ВС-389/36-1 біля села Кучино, Пермської області Російської Федерації) — видатний український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Борець з комуністично-радянським режимом та за державну незалежність України. Герой України (посмертно).
За власні переконання в необхідності української культурної автономії та вияв поглядів щодо необхідності здобуття державної незалежності України творчість Василя Стуса була заборонена радянською владою СРСР, а сам поет був на 12 років позбавлений волі та убитий (закатований до смерті) у комуністично-радянському таборі на Півночі Російської Федерації.

Повна біографія Василя Семеновича Стуса

За матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією