Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський УАПЦ відслужив літію за Героєм України Василе Стусом до 30-х роковин з дня його загибелі-убивства

 DSC03464 вересня 2015 року, біля пам’ятника Жертвам політичних репресій в Україні на площі Небесної Сотні в місті Ужгороді, Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви відслужив заупокійну літію за видатним українським поетом, громадсько-політичним і культурним діячем, борцем проти комуністично-радянського тоталітаризму та за державну незалежність України, Героєм України – Василем Семеновичем Стусом (06.01.1938 – 04.09.1985), з нагоди 30-річчян з дня його трагічної загибелі-убивства за часів панування комуністичного режиму в СРСР.

Його Преосвященству співслужили духовенство Карпатської єпархії УАПЦ – декан Ужгородсько-Мукачівського деканату (благочиння) архімандрит Діодор Муратов та декан Хустсько-Виноградівського деканату (благочиння) протоієрей Олександр Смолін, за участі представників професорсько-викладацького складу та студентської молоді Карпатського університету університету імені Августина Волошина, Української богословської академії, Ужгородського гуманітарно-економічного та Ужгородського богословського коледжів КаУ, а також представників громадських організацій: Закарпатського об’єднання «Україна Соборна», «Молодь Закарпаття» та «Християнсько-народна спілка Закарпаття».
У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущених з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою і життя у піднебессі. Також заупокійні молитви було піднесено за всіх раніше полеглих співвітчизників, що в різні роки, зокрема і в наші дні, віддали своє життя за здобуття та збереження національної і державної незалежності України і української нації.
Заупокійна літія супроводжувалось церковним співом академічного хору Української богословської академії та Ужгородського богословського коледжу Карпатського університету, під керівництвом регента читця Юрія Ропонича.
Відтак, з короткою промовою до присутніх звернулись голова координаційного комітету Закарпатського об’єднання «Україна Соборна» Орест Дідух та учасниця національно-визвольних змагань на Закарпатті кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття, активістка Християнсько-народної спілки Закарпаття, літературознавець Антоніна Вчорашня.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Коротка біографічна довідка:

Стус Васил 3Василь Семенович Стус (6 січня 1938, село Рахнівка Гайсинського району Вінницької області — 4 вересня 1985, табір ВС-389/36-1 біля села Кучино, Пермської області Російської Федерації) — видатний український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Борець з комуністично-радянським режимом та за державну незалежність України. Герой України (посмертно).
За власні переконання в необхідності української культурної автономії та вияв поглядів щодо необхідності здобуття державної незалежності України творчість Василя Стуса була заборонена радянською владою СРСР, а сам поет був на 12 років позбавлений волі та убитий (закатований до смерті) у комуністично-радянському таборі на Півночі Російської Федерації.

Повна біографія Василя Семеновича Стуса

За матеріалами ЗМІ

View the embedded image gallery online at:
http://keuapc.org/novini/novini-eparkhiji/403-preosvyashchennijshij-viktor-episkop-mukachivskij-i-karpatskij-uapts-vidsluzhiv-litiyu-za-geroem-ukrajini-vasile-stusom-do-30-kh-rokovin-z-dnya-jogo-zagibeli-ubivstva.html?tmpl=component&print=1&layout=default&page=#sigProGalleria4e8f9a3bee