Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський УАПЦ відслужив літію за Іваном Котляревським до 246-річчя з дня його народження

kotlyarevskyu9 вересня, Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії відслужив заупокійну літію за видатним українським поетом, письменником, драматургом, основоположником української літературної мови, культурним і громадським діячем Іваном Петровичем Котляревським (29 серпня (9 вересня) 1769 – 29 жовтня (10 листопада) 1838) з нагоди 246-річчя з дня його народження.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спочинку і життя у піднебессі.
Біографічна довідка:
Іван Петрович Котляревський (29 серпня (9 вересня) 1769, Полтава,Полтавська губернія, Російська імперія — 29 жовтня (10 листопада) 1838, Полтава, Полтавська губернія, Україна у складі Російської імперії) — видатний український поет, письменник, драматург, основоположник сучасної української літератури, культурний та громадський діяч. Підтримував зв'язки з декабристами. Його поема «Енеїда» (1798) стала першим в українській літературі твором, написаним народною українською мовою.
Творчість Івана Котляревського має основоположне значення в історії становленнянової української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, його поема «Енеїда», п'єси «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник», написані на основі живого усного українського мовлення народу, започаткували новий етап формування української літературної мови.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією