Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський УАПЦ відслужив літію за видатним українцем Євгеном Стахівим

atachiv15 вересня Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії відслужив заупокійну літію за видатним українським політичним і громадським діячем, організатором Організації українських націоналістів на Сході України в роки Другої світової війни, колишнім президентом Української Головної Визвольної Ради Євгеном Павловичем Стахівим (15.09.1918 – 26.01.2014) з нагоди 97-річчя з дня його народження.

У молитві до Господа Бога Владика Віктор молився за прощення всіх провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою та життя у піднебессі, прес-служба КаУ та УБА.
Біографічна довідка:
Євген Павлович Стахів (15 вересня 1918, Перемишль, Західна Україна — 26 січня 2014, Нью-Йорк,США) — виданий український політичний та громадський дія, один із організаторів та учасників українського підпілля на Донбасі, в Маріуполі й у місті Луганську в роки Другої світової війни, співорганізатор і президент Української Головної Визвольної Ради.
З 1932 року був учасником українських шкільних та молодіжних організацій Галичини, потім членом Організації українських націоналістів (з 1934 року). В 1938 році опинився на терені Карпатської України (Підкарпатської Русі), вступив до Карпатської Січі. В березні 1939, після окупації Карпатської України угорськими військами, потрапив в полон, звідки утік через Словаччину в Австрію.
1940 року — працює разом зі старшим братом Володимиром в «Українській пресовій службі».
1941–1943 рр. — член Південної похідної групи ОУН, організатор нових осередків ОУН у Східній Україні (Кривий Ріг, Дніпропетровськ,Маріуполь).
1944 року — один із засновників Української Головної Визвольної Ради — багатопартійного передпарламенту й уряду воюючої України проти комуністично-радянського режиму СРСР.
1946–1949 рр. — проживає в Німеччині.
1949 року — емігрує в США. Президент середовища УГВР. Керівник Товариства українсько-єврейських зв'язків.
На еміграції Євген Стахів став одним із активістів «двійкарів» — демократичного крила в ОУН, яке найуспішніше здійснювало ідеологічну боротьбу проти СРСР. Його брат Володимир був міністром в уряді Ярослава Стецька, його син Євген-Зенон — лауреат Нобелівської премії миру 2007 р. в складі Міжурядової групи експертів з питань змін клімату.
1997 року — отримав український орден «За заслуги».
2006 року — отримав український орден Ярослава Мудрого.
Останні роки життя Євген Стахів майже щороку бував в Україні, зустрічався з молоддю і відомими політиками. Ветеран підпільного українського визвольного руху помер у Нью-Йорку 26 січня 2014 році на 96 році життя. До останніх днів свого життя він зберігав ясний розум і завжди цікавився подіями в Україні.
Головна тема Євгена Стахіва — зміна світогляду націоналістів під час Другої Світової війни, коли похідні групи ОУН прийшли на Схід України і поспілкувалися з нащадками запорожців, для яких демократизм і толерантність є такими ж природніми, як захист рідного краю від нападників. У 1943 році, під впливом «філософії східняків» ОУН змінила програму з тоталітарної на демократичну. Стало зрозуміло, що Україна поважає усі людські права й свободи і забезпечує вільний розвиток представникам усіх народів і віросповідань, які шанують її як Батьківщину.
За матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією