У свято Воздвиження Хреста Господнього керуючий Карпатською єпархією УАПЦ звершив Божественну літургію

 DSC085527 вересня, у неділю 17 після П'ятидесятниці та святого Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Цервки, єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь звершив Божественну літургію у Кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді.

Його Преосвященству співслужили: декан Мукачівсько-Ужгородського деканату архімандрит Діодор Муратов та настоятель парафії на честь Покрови Пресвятої Богородиці с. Холмовець Виноградівського району протоієрей Василій Кміть.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви та Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.

За богослужінням Преосвященній владика Віктор підніс сугубу молитву за даровану нам, Отцем нашим Небесним, земну Вітчизну Україну, за перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами, за мир на нашій святій українській землі та благополуччя українського народу, за подолання розділення православних та утвердження Єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.

Під час заупокійної ектенії було піднесено молитви за спасіння душ раніше спочилих: полеглих патріотів під час Революції Гідності, українських воїнів, добровольців, волонтерів, мирних співвітчизників що у наші дні віддали свої життя в обороні України від підступних московсько-путінських ординців, а також за ново спочилого Преосвященнійшого Іларіона Савчука, єпископа Черкаського і Кіровоградського, керуючого Черкаською і Кіровоградською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви та спочилих рідних, учителів, друзів та близьких.

З пастирською проповіддю до прихожан звернувся протоієрей Василій Кміть, який зупинився на історії та богословському значенні свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

Перед завершенням літургії соборно було проспівано Духовний Гімн України «Боже Великий єдиний, нам Україну храни...»

З вітальним і повчальним архіпастирським словом до присутніх звернувся і Преосвященнійший владика Віктор, який наголосив на духовно-богословському значенні ушанування Воздвиження Хреста Господнього та закликав усіх намагатись жити і діяти за Заповідями Божими.

Увесь хід богослужіння супроводжувався церковним співом академічного хору під керівництвом читця регента Юрія Ропонича.

Після цілування Хреста та святкового помазання освяченою оливою, відбулась традиційна братська трапеза.    

 Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією