УЖГОРОД. В Карпатській єпархії УАПЦ відслужили літію за розстріляними співвітчизниками в Бабиному Яру під час другої світової війни

 DSC109929 вересня 2015 року, біля пам’ятника жертвам політичних репресій в м. Ужгороді, у сквері Небесної Сотні, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії у співслужінні духовенства Карпатської єпархії УАПЦ, представників професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії відслужив заупокійну літію з нагоди 74-х роковин з початку масових розстрілів німецько-фашистським окупаційним режимом українців і представників інших національностей у Бабиному Яру під Києвом в 1941 - 1943 рр.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиками, дарування їх душам вічного спокою і життя у піднебессі, повідомляє прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ.
Від єпархії, університету та академії біля підніжжя пам’ятника жертвам політичних репресій було покладено живі квіти та запалено поминальні лампадки.
Участь в ушануванні пам’яті жертв Бабиного Яру прийняли також представники Закарпатського об’єднання «Україна Соборна» та громадських організацій – «Християнсько-народної спілки Закарпаття» і «Молодь Закарпаття».
Після відправлення літії з поминальним і повчальним архіпастирським словом до присутніх звернувся Преосвященнійший владика Віктор, який наголосив на важливості пам’ятати про трагічні сторінки з історії нашого українського народу та намагатись жити за Заповіддю Спасителя нашого Ісуса Христа у любові один до одного. Також перед присутніми виступила і віце-ректор Карпатського університету імені Августина Волошина доцент Валерія Сіка.

Історична довідка:
Бабин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва.
Бабин Яр став всесвітньо відомим через масові розстріли у 1941–1943 роках, здійснені німецько-фашистським окупаційним командуванням під час Другої світової війни.
За свідченнями очевидців, у Бабиному Яру ховали жертв Голодомору 1932–1933 років, штучно організованого і здійсненого комуністично-радянським режимом СРСР.
Під час німецько-фашистської окупації Києва у 1941–1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного українського населення і радянських військовополонених, зокрема підпільників, членів Організації Українських Націоналістів, заручників та інших. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941-го року там було розстріляно майже 34 тисячі наших співвітчизників.
Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від німецько-фашистської окупації. У 1941–1943 роках у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена ОУН, серед них і відому українську поетесу Олену Телігу разом із чоловіком.
У різних публікаціях даються різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Яру — приблизно від 100 тисяч до 200 тисяч осіб. У 1946 році на Нюрнберзькому міжнародному процесі наводилася оцінка близько 100 тисяч осіб згідно з висновками спеціальної міжнародної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва.

За матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією