Владика Віктор Бедь, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ відслужив літію за видатним закарпатцем Михайлом Балудянським

bludyanskyj7 жовтня Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в Ужгороді відслужив заупокійну літію за видатним українцем із Закарпаття, науковцем, юристом, економістом, науковим і державним діячем в Австрійській та Російській імперіях, доктором права Михайлом Андрійовичем Балудянським (07.10.1769 – 03.04.1847) з нагоди 246-річчя з дня його народження.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою та життя у піднебессі, повідомляє прес-служба КаУ – УБА.
Біографічна довідка:
Балудянський Михайло Андрійович (7 жовтня 1769, с. Верхня Ольшава, територія історичного Закарпаття, на сьогодні - Бардіївський округ, Словаччина — 3 квітня 1847, м. Санкт-Петербург, Російська імперія, на сьогодні – Російська Федерація) — українець, визначний учений-правознавець, економіст, державний діяч та один із значних реформаторів законодавства у Російській імперії, доктор права.
Народився на Пряшівщині у сім’ї інтелігентів закарпатських українців (тогочасне найменування – русини), у родині греко-католицького священика. Згодом прийняв православну віру. Освіту почав здобувати на філософському факультеті Угорської королівської академії в Кошице (нині - Словаччина). У 1789 р. закінчив юридичний факультет Віденського університету (Австрія) та розпочав викладацьку роботу в Угорській юридичній академії у м. Надьварад (нині — м. Орадя, Румунія). У 1797 р., захистивши докторську дисертацію, став доктором права Будапештського університету. Працював деканом юридичного факультету Пештського університету. Викладав у навчальних закладах Австрійської імперії. Володів сімома мовами. У 1803 році, за ініціативи гоф-хірурга (придворного хірурга) імператора Російської імперії Івана Орлая, уродженця Закарпаття, М. Балудянський був запрошений до Московії і поселився в Петербурзі. Там у 1804 році отримав призначення на посаду професора кафедри політичної економії — Петербурзької учительської гімназії, згодом Головного педагогічного інституту — з політичних та економічних наук, торгового й фінансового права, і, одночасно, працював як редактор (у другій експедиції комісії складання Зведення Законів) по частині державного господарства і фінансів. З 1809 по 1812 роки був начальником 4 відділення комісії і працював по міністерству фінансів. З 1813 по 1817 роки викладав економічні і політичні науки великим князям Миколі і Михайлу Павловичам. В 1819 –1821 рр. — декан юридичного факультету і перший ректор Петербурзького університету, склав його Статут. В 1824 р. залишив університет і став членом комісії Михайла Сперанського зі складання Зводу законів Російської імперії, з 1825 р., після перетворення комісії на 2-ге відділення Власної Його Імператорської Величності канцелярії — її начальником. За активної участі Михайла Балудянського підготовлено й видано 15 томів Повного зібрання законів і Зводу законів Російської імперії, що містили всі законодавчі акти з 1649 по 1825 роки, та 12 томів Зводу військових постанов. М. А. Балудянський — автор значної кількості проектів, записок з адміністративного права, фінансів, аграрних відносин, місцевого управління (критикував феодально-кріпосницькі відносини й обґрунтував необхідність реформ) і наукових праць. Багато зробив для зміцнення міжнародних наукових і культурних зв’язків Російської імперії з європейськими країнами.
Від 1837 року — потомствений дворянин, згодом — таємний радник, статс-секретар, сенатор, близький до царського двору.
Похований у Троїце-Сергієвій лаврі. На надгробку напис: "Да будет воля Твоя" — улюблені слова Михайла Балудянського.

За матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією