Владика Віктор Бедь, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ відслужив літію за видатним закарпатцем Михайлом Балудянським

bludyanskyj7 жовтня Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в Ужгороді відслужив заупокійну літію за видатним українцем із Закарпаття, науковцем, юристом, економістом, науковим і державним діячем в Австрійській та Російській імперіях, доктором права Михайлом Андрійовичем Балудянським (07.10.1769 – 03.04.1847) з нагоди 246-річчя з дня його народження.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою та життя у піднебессі, повідомляє прес-служба КаУ – УБА.
Біографічна довідка:
Балудянський Михайло Андрійович (7 жовтня 1769, с. Верхня Ольшава, територія історичного Закарпаття, на сьогодні - Бардіївський округ, Словаччина — 3 квітня 1847, м. Санкт-Петербург, Російська імперія, на сьогодні – Російська Федерація) — українець, визначний учений-правознавець, економіст, державний діяч та один із значних реформаторів законодавства у Російській імперії, доктор права.
Народився на Пряшівщині у сім’ї інтелігентів закарпатських українців (тогочасне найменування – русини), у родині греко-католицького священика. Згодом прийняв православну віру. Освіту почав здобувати на філософському факультеті Угорської королівської академії в Кошице (нині - Словаччина). У 1789 р. закінчив юридичний факультет Віденського університету (Австрія) та розпочав викладацьку роботу в Угорській юридичній академії у м. Надьварад (нині — м. Орадя, Румунія). У 1797 р., захистивши докторську дисертацію, став доктором права Будапештського університету. Працював деканом юридичного факультету Пештського університету. Викладав у навчальних закладах Австрійської імперії. Володів сімома мовами. У 1803 році, за ініціативи гоф-хірурга (придворного хірурга) імператора Російської імперії Івана Орлая, уродженця Закарпаття, М. Балудянський був запрошений до Московії і поселився в Петербурзі. Там у 1804 році отримав призначення на посаду професора кафедри політичної економії — Петербурзької учительської гімназії, згодом Головного педагогічного інституту — з політичних та економічних наук, торгового й фінансового права, і, одночасно, працював як редактор (у другій експедиції комісії складання Зведення Законів) по частині державного господарства і фінансів. З 1809 по 1812 роки був начальником 4 відділення комісії і працював по міністерству фінансів. З 1813 по 1817 роки викладав економічні і політичні науки великим князям Миколі і Михайлу Павловичам. В 1819 –1821 рр. — декан юридичного факультету і перший ректор Петербурзького університету, склав його Статут. В 1824 р. залишив університет і став членом комісії Михайла Сперанського зі складання Зводу законів Російської імперії, з 1825 р., після перетворення комісії на 2-ге відділення Власної Його Імператорської Величності канцелярії — її начальником. За активної участі Михайла Балудянського підготовлено й видано 15 томів Повного зібрання законів і Зводу законів Російської імперії, що містили всі законодавчі акти з 1649 по 1825 роки, та 12 томів Зводу військових постанов. М. А. Балудянський — автор значної кількості проектів, записок з адміністративного права, фінансів, аграрних відносин, місцевого управління (критикував феодально-кріпосницькі відносини й обґрунтував необхідність реформ) і наукових праць. Багато зробив для зміцнення міжнародних наукових і культурних зв’язків Російської імперії з європейськими країнами.
Від 1837 року — потомствений дворянин, згодом — таємний радник, статс-секретар, сенатор, близький до царського двору.
Похований у Троїце-Сергієвій лаврі. На надгробку напис: "Да будет воля Твоя" — улюблені слова Михайла Балудянського.

За матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією