У день пам’яті преподобних отців Києво-Печерської Лаври керуючий Карпатською єпархією УАПЦ звершив Божественну літургію

 DSC018811 жовтня, у день пам’яті преподобних отців Києво-Печерської Лаври в Ближніх печерах спочилих, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією. Його Преосвященству співслужили архімандрит Діодор Муратов та протоієрей Олександр Смолін.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви та Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.
За богослужінням Преосвященній владика Віктор підніс сугубу молитву за даровану нам, Отцем нашим Небесним, земну Вітчизну Україну, за перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами, за мир на нашій святій українській землі та благополуччя українського народу, за подолання розділення православних та утвердження Єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.
Під час заупокійної ектенії було піднесено молитви за спасіння душ раніше спочилих: полеглих патріотів під час Революції Гідності, українських воїнів, добровольців, волонтерів, мирних співвітчизників що у наші дні віддали свої життя в обороні України від підступних московсько-путінських ординців.
З пастирською проповіддю до прихожан звернувся протоієрей Олександр Смолін.
Перед завершенням літургії соборно було проспівано Духовний Гімн України «Боже Великий єдиний, нам Україну храни...»
З вітальним і повчальним архіпастирським словом до присутніх звернувся і Преосвященнійший владика Віктор, який розповів прихожанам про свій архіпастирський візит до Високопреосвященнійшого Адама Дубец, архієпископа Перемишльського і Новосончівського, керуючого Перемишльсько-Новосончівською єпархією Польської Православної Церкви в м. Сянік (Санок), Польща. Також владика Віктор передав прихожанам кафедрального собору найщиріші вітання та благословення від владики Адама, а також подарований ним мальований образ Пресвятої Богородиці.
Увесь хід богослужіння супроводжувався церковним співом академічного хору під керівництвом читця регента Юрія Ропонича.
Після цілування Хреста та святкового помазання освяченою оливою, відбулась традиційна братська трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією