Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ відслужив літію за митрополитом Полікарпом Сікорським, Першоієрархом УАПЦ в Діаспорі

uocceast Metr. Polikarp Sikorsky22 жовтня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви відслужив заупокійну літію за видатним українським громадським, державним і церковним діячем, митрополитом Полікарпом Сікорським, Першоієрархом УАПЦ в Діаспорі (20 .06. (02.07). 1875 – 22.10.1953) у день 62-х роковин з дня його упокоєння.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущених з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спочинку та життя у піднебессі, повідомляє прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Біографічна довідка:
Митрополит Полікарп Сікорський (в миру - Сікорський Петро Дмитрович) (20 червня (2 липня) 1875 — 22 жовтня 1953) — видатний український громадський, державний і церковний діяч, митрополит, Першоієрарх Української Автокефальної Православної Церкви в Діаспорі.
Народився в селі Зеленьки (Київська губернія, Україна у складі Російської імперії) в сім'ї священника. Закінчив Київську духовну семінарію (1898).
Завідувач канцелярією Київської духовної консисторії (1908–1918). У 1919–1921 роках віце-директор департамента загальних справ в уряді Української Народної Республіки. Також працював в Міністерстві віросповідань уряду УНР. У 1921 році, після окупації Української Народної Республіки комуністично-радянським режимом Московії, емігрував до Польщі.
У 1922 пострижений в монахи і рукоположений в ієромонахи архієпископом Діонісієм Валединським. В тому ж році возведений в сан архімандрита. Почергово був настоятелем монастирів — Дерманського і Загаєвського на Волині, Жировицького на Гродненщині. Активно займався громадською діяльністю.
10 квітня 1932 року митрополитом Варшавським і Холмським Діонісієм Валединським, главою Польської Православної Церкви був хіротонізований на єпископа.
1932–1941 єпископ Луцький, вікарій Волинської єпархії.
18 серпня 1941 року в Почаївській лаврі таємно відбувся обласний собор єпископів у складі голови собору архієпископа Олексія, членів собору архієпископа Симона Івановського і єпископа Пантелеймона Рудика та секретаря собору єпископа Веніаміна Новицького. Собор констатував: оскільки всі архієреї Західної України підписалися свого часу про підпорядкування Московській Патріархії, то окремі владики і навіть собор єпископів області не можуть утворити автокефалії самочинно. Тому до вирішення цієї справи на Помісному Соборі УПЦ ця Церква повинна залишатися підпорядкованою Московській Патріархії, але з правами автономії, яку свого часу надала їй Російська Церква. Главою Православної Церкви в Україні став архієпископ Олексій з правами обласного митрополита й екзарха, відмінивши екзархат митрополита Миколая Ярушевича. Разом з іншими єпископами він утворив Автономну Православну Церкву на Україні.
Під час німецько-фашистської окупацією України влітку 1941 року владика Полікарп Сікорський на підставі декрету митрополита Діонисія Валединського від 2 серпня 1941 року стає правлячим єпископом Луцької єпархії в сані архієпископа Луцького і Ковельського. Тим же декретом відновлена Волинська єпархія, юрисдикцію якої було перервано московсько-більшовицькою окупацією, була поділена на дві: Луцьку і Крем'янецьку. Але архієпископ Олексій, що мав очолити Крем'янецьку єпархію, до одержання цього декрету скликав згаданий собор єпископів у Почаєві і очолив Автономну Православну Церкву.
Після проголошення Акту відновлення Української Держави у Львові 30 червня 1941 р. надіслав Пастирський лист як митрополит УАПЦ (10 липня Року Божого 1941 р., Луцьк).
Митрополит Діонисій Валединським прагнув влаштувати самостійне церковне життя на землях України. Він мав намір у вересні 1941 року прибути до Почаївської Лаври на свято преподобного Йова Почаївського, особисто скликати Собор єпископів звільнених земель України за тогочасною термінологією й покласти початок УАПЦ на канонічній засаді Томосу Вселенського Патріарха 1924 року. Але німецько-фашистська окупаційна влада категорично це заборонила.
Тому церковно-громадський провід на підставі ухвал церковних рад на Волині, зв'язуючись у грудні 1941 року з митрополитом Діонисієм Валединським, якому Волинь канонічно підлягала, просить його призначити адміністратором Православної Церкви на звільнених українських землях архієпископа Полікарпа Сікорського. Декретом від 24 грудня 1941 року митрополит Діонисій Валединський це прохання українців задовольняє, призначаючи владику Полікарпа тимчасовим адміністратором Православної Автокефальної Церкви на звільнених землях України і благословляє йому разом з архієпископом Поліським Олександром Іноземцевим висвятити для Української Автокефальної Православної Церкви українських єпископів. Архієпископ Олексій Громадський зі своїми єпископами цього декрету митрополита Діонисія Валединського не визнав.
Так постало в Україні церковне двовладдя: була Українська Автокефальна Православна Церква, очолювана митрополитом Полікарпом Сікорським і Церква Російська, очолювана митрополитом Олексієм Громадським.
На соборі Української Автокефальної Православної Церкви в Пінську 9—10 лютого 1942 року митрополита Полікарпа Сікорського обирають главою УАПЦ (адміністратором).
В 1944 владика евакуювався до Варшави, потім через Словаччину до Німеччини.
Після закінчення Другої світової війни — Первоієрарх Української Автокефальної Православної Церкви в Діаспорі.
13 вересня 1946 року голова Священного Синоду УАПЦ на еміграції митрополит Полікарп Сікорський надіслав до ООН у Лондоні меморандум у справі становища української еміграції на окупованих німецьких землях, де пояснювалось, що Українська Автокефальна Православна Церква в Україні зазнала жорстоких переслідувань як під комуністично-радянською, так і під фашистсько-німецькою окупаційною владою. При цьому рішуче заперечувалася будь-яка співпраця українських православних ієрархів з гітлерівськими окупантами.
В 1950 переїхав у Францію і жив поблизу Парижа.
Помер 22 жовтня 1953 в Ольне-су-Буа біля Парижа.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією