Духовенство Карпатської єпархії УАПЦ відслужило літію за видатним українським юристом та державним діячем кінця ХІХ – початку ХХ ст. академіком Станіславом Дністрянським

 DSC012113 листопада 2015 року, рамках наукових читань, які відбулись в Карпатському університеті імені Августина Волошина і були приурочені до 145-ї річниці від дня народження видатного українського вченого, юриста, конституціоналіста, політичного і державного діяча, академіка Станіслава Севериновича Дністрянського (13.11.1870 – 05.05.1935), на міському цвинтарі «Кальварія» в Ужгороді, біля могили академіка, було відслужено заупокійну літію.

Після завершення наукових читань представники професорсько-викладацького складу, студентства університету та духовенства Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви хресною ходою пройшли вулицями міста до міського цвинтаря «Кальварія», де біля могили Станіславу Дністрянському та його дружині Софії Дністрянській, запалили поминальні лампадки, поклали вінки та відслужили заупокійну літію, яку з благословення Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ очолив архімандрит Діодор Муратов.
Участь в ушануванні світлої пам'яті Станіслава Дністрянського також прийняли активісти Закарпатського національно-патріотичного об'єднання «Україна Соборна».
Щорічне проведення наукових читань в Карпатському університеті імені Августина Волошина приурочених науковій, політичній та державній діяльності видатного українця Станіслава Севериновича Дністрянського та догляд за його могилою, та могилою його дружини Софії Львівни Дністрянської (Рудницької), на міському цвинтарі «Кальварія» в м. Ужгороді, стали доброю традицією в Карпатському університеті імені Августина Волошина.
Біографічна довідка:
Станіслав Северинович Дніпрянський народився 13 листопада 1870 року у Тернополі в Україні (на той час Західної України у складі Австро-Угорської імперії).
У 1888 році закінчив гімназію і вступив на юридичний факультет Віденського університету.
З 1901 по 1918 роки працює професором австрійського цивільного права у Львівському університеті.
Тут Станіслав Дністрянський розгортає широку наукову діяльність. Очолює юридично-статистичну комісію Наукового товариства імені Тараса Шевченка, з 1901 року редагує «Часопис правничий і економічний», публікує статті на юридичні теми і рецензії в українській, польській і німецькій пресі.
У 1901–1913 роках опублікував трьома мовами понад 12 новаторських правових праць, зокрема: «Чоловік і його потреби в правовій системі», «Реформа виборчого права в Австрії», «Звичаєве право і соціальні зв'язки» та інші.
У 1907 і 1911 роках був обраний депутатом до Австро-Угорського парламенту.
У 1920 році написав проект Конституції для Західно-Української Народної Республіки. Розробив основи правової держави, зокрема правління республіки, заклав основи української політології.
Помер Станіслав Северинович Дністрянський 5 травня 1935 року і похований в м. Ужгороді.

Прес-служба КаУ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією