Закарпатська ОДА стала на шлях порушення конституційних прав на релігійну діяльність парафій Карпатської єпархії УАПЦ

dfggПорушуючи положення ч. 1 ст. 35 Конституції України та п/п. 1, 2, 3 ст. 1; ч. 1, 7 ст. 14; ч. 1 ст. 15 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» Закарпатська обласна державна адміністрація безпідставно відмовила у реєстрації статутів релігійних громад парафії на честь рівноапостольних Кирила і Мефодія у м. Ужгороді (нова редакція статуту) та парафії на честь святого Великомученика Георгія Переможця у с. Сторожниця Ужгородського району Закарпатської області.

У листах Закарпатської обласної державної адміністрації, за підписом заступника голови – керівника апарату державної адміністрації О.Петіка, відповідно за № 7740/06-31 від 15.12.2015 р. та № 7666/06-31 від 15.12.2015 р. головною причиною відмови у реєстрації вище вказаних статутів релігійних громад Української Автокефальної Православної Церкви названо ту причину, що віруючими – засновниками парафій нібито подано заяви які не підписані заявниками, а відомості про засновників додані на окремому листку, що суперечить вимогам частини першої статті 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». До листа-відмови Закарпатською обласною державною адміністраціє додано свій взірець заяви, який рекомендується використовувати при оформленні документів. При цьому доданий державною адміністрацією взірець заяви не містить необхідних реквізитів, зокрема, яким органом державної влади і коли він був затверджений, а також про те, чи зареєстровано даний взірець заяви як додаток до діючих підзаконних нормативно-правових актів в Міністерстві юстиції України.
Натомість релігійними громадами Української Автокефальної Православної Церкви парафій на честь рівноапостольних Кирила і Мефодія у м. Ужгороді та на честь святого Великомученика Георгія Переможця у с. Сторожниця було подано до Закарпатської обласної державної адміністрації у встановленому порядку і у відповідності до вимог ст. 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» належні заяви, власноручно підписані засновниками релігійних громад, та додано до заяв відповідні документи, згідно переліку передбаченого ст. 14 вище зазначеного закону. Згідно вимог діючого законодавства, заява на проведення реєстрації статуту релігійної громади, складається у довільній формі. Відповідно заявниками було подано заяви на двох аркушах, на другій сторінці якого було зазначено всі вихідні дані щодо засновників релігійних громад та проставлено власноручні підписи. В даних заявах містять всі необхідні реквізити та відомості, які зокрема зазначені як обов'язкові і зразку заяви Закарпатської обласної державної адміністрації. Інші питання, які на думку Закарпатської обласної державної адміністрації потребували уточнення і чи доповнення, можна було виріши в робочому порядку, у відповідності до положень ч. 1 ст. 15 Закону України «про свободу совісті та релігійні організації».
При цьому слід зазначити, що у листопаді ц.р., Закарпатською державною адміністрацією було проведено реєстрацію статутів парафій на честь святителя Миколая Чудотворця у с. Широке Виноградівського району та на честь Покрови Пресвятої Богородиці у с. Шишлівці Ужгородського району Закарпатської області. Для проведення реєстрації статутів даних релігійних громад було надано аналогічні за змістом, кількістю аркушів заяви та додані до них документи, і жодних зауважень щодо їх оформлення з боку адміністрації заявлено не було.
Тож зважаючи на вище викладено можна констатувати, що з боку окремих посадових осіб Закарпатської обласної державної адміністрації, які відповідають з проведення реєстрацію статутів релігійних громад, умисно допускаються протиправні дії (зловживання державною владою) спрямовані на протидію законній діяльності парафій Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви або професійний рівень (кваліфікація) цих посадовців не відповідає вимогам щодо заміщення відповідних посад в системі державного управління.
На даному етапі вище зазначеними парафіями УАПЦ м. Ужгорода та с. Сторожниця буде повторно подано заяви на реєстрацію статутів релігійних громад, але надалі, у випадку повторної протиправної протидії законній релігійній діяльності парафій Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, керівництвом єпархії, буде вжито передбачені діючим законодавством заходи щодо припинення такої протиправної діяльності окремих посадових осіб Закарпатської обласної державної адміністрації.
Відповідна скарга щодо протиправних дій окремих посадових осіб державної адміністрації з вище викладених питань буде направлена керуючим Карпатською єпархією УАПЦ Преосвященнійшим владикою Віктором Бедь на розгляд голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля. Про результати розгулу даної скарги буде повідомлено додатково.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією