Єпископ Віктор Бедь відслужив літію за Данилом Галицьким, королем Русі, правителем Галицько-Волинського князівства

dg30 грудня Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви відслужив заупокійну літію за українським державним, політичним і військовим діячем, правителем Галицько-Волинського князівства, королем Русі Данилом Галицьким (1201 – 1264) з нагоди 751-х роковин з часу його смерті.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою і життя у піднебессі, повідомляє прес-служба КаУ та УБА.

Коротка біографічна довідка:

Король Данило або Данило Галицький (Данило Романович), 1201 — †1264) — український (руський) князь, правитель Галицько-Волинського князівства, король Русі.
Князь волинський (1238–1264), Галицький (1238–1264), Київський (1240), король Русі (з грудня 1253/січня 1254). Син князя Романа Великого та (як припускають) візантійської принцеси, доньки імператора Ісаака ІІ Ангела — Єфросинії-Анни. Належить до старшої на Русі гілки роду Мономаховичів, династії Романовичів (Рюриковичів).
Після тривалої та напруженої боротьби відновив і розбудував Галицько-Волинську державу, створену його батьком Романом Великим. З перемінним успіхом чинив упертий опір татарській експансії, одночасно нейтралізуючи військові спроби західних сусідів втручатися у внутрішні справи України (Руської держави).
Сприяв розвитку міст, залучаючи туди ремісників і купців. За його правління побудовано Холм, Львів, Крем'янець, Данилів, Стіжок, відновлено Дорогочин. Переніс столицю Галицько-Волинського князівства з Галича до Холму.
Час його правління — доба найбільшого економічно-культурного піднесення та політичного посилення Галицько-Волинської держави, України (Руської держави). Маючи кордони по, Дніпру, Дунаю та за Карпатами, за його правління Україна стала найбільшою державою Європи. Сподіваючись на допомогу західних союзників у боротьбі із Золотою Ордою, прийняв від Папи Римського 1253 року пропозицію коронації, став королем всієї Русі.

За матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією