Єпископ Віктор Бедь, керуючий Карпатською єпархіє УАПЦ відслужив літію за українським поетом і патріотом Василем Стусом до 78-річчя з дня народження

stus6 січня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в Ужгороді відслужив ранкову літію за українським поетом, політв'язнем московського комуністично-радянського режиму СРСР, патріотом, борцем за національну і державну незалежність України, Героєм України Василем Семеновичем Стусом (06.01.1938 – 04.09.1985) до 78-річчя з дня його народження.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх провин допущених з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою та життя у піднебессі.
Коротка біографічна довідка:
Василь Семенович Стус (6 січня 1938, село Рахнівка Гайсинського району Вінницької області — убитого московським комуністично-радянським режимом 4 вересня 1985, табір ВС-389/36-1 біля села Кучино, Пермської області, Російська Федерація, СРСР) — український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Політв'язень комуністично-радянського режиму СРСР, борець за національну і державну незалежність України. Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (1990, посмертно), Герой України (2005, посмертно).

Прес-служба КаУ та УБА

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією