Владика Віктор Бедь відвідав з архіпастирським візитом вірників Карпатської єпархії УАПЦ на Тячівщині

keuapc5 січня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви відвідав з архіпастирським візитом парафії на честь першоверховних апостолів Петра і Павла в м. Тячеві та апостола українського Андрія Первозваного в смт. Тересва Тячівського району.

В ході архіпастирської поїздки владика Віктор привітав актив вище зазначених парафій з різдвяно-новорічними святами та обговорив актуальні питання щодо проведення реєстрації Статутів даних парафій в Закарпатській обласній державній адміністрації, а також щодо вивчення питання про підготовку до будівництва духовно-просвітницьких центрів і церковних храмів УАПЦ в м. Тячів і смт. Тересва.

Також було обговорено питання поширення серед православних Тячівщини правдивої інформації з історії відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви, яка бере свої початки від апостольської місії апостола українського Андрія Первозваного в 33 – 70 рр. І ст. УАПЦ, як духовно-церковна спадкоємниця первинної Української Церкви, неодноразово переслідувалась та нищилась чужинськими державами та їх релігійними центрами (Річчю Посполитою (Польщею), Австро-Угорською імперією, Російською імперією, Угорщиною, Польщею, Московським комуністично-радянським режимом СРСР). Та не зважаючи на всі тернисті випробовування Українська Церква вистояла і 5 травня 1920 року, за відновленої Української Держави – Української Народної Республіки, відродилась під назвою Українська Автокефальна Православна Церква.

В часи розгулу комуністично-радянського тоталітаризму УАПЦ була переслідувані і заборонена, її єпископат було розстріляно, а духовенство і вірних кинуто до тюрем та концтаборів. В 1942 році, Польська Православна Церква, за згодою Вселенського Патріархату, відродила і висвятила у канонічний спосіб новий єпископат Української Автокефальної Православної Церкви, єпископська спадковість якого зберігається по сьогоднішній день. 5 – 6 червня 1990 року, після десятиріч переслідувань та заборон з боку Московського комуністично-радянського режиму СРСР, УАПЦ в третє офіційно відновила свою духовно-церковну діяльність в Україні та проголосила Київський Патріархат. Першим Патріархом Київським і всієї України, Предстоятелем УАПЦ на Всеукраїнському Помісному Православному Соборі 6 червня 1990 року було обрано Святійшого Мстислава Скрипника, який на той час одночасно посідав і посаду Першоієрарха УАПЦ в США та Діаспорі (на сьогодні дана церковна структура входить до складу Вселенського патріархату). Тож саме УАПЦ є тією історично найдавнішою і благодатною прабатьківською Українською Православною Церквою до якої належали наші прабатьки у попередні роки і до якої сьогодні повинні належати православні в Україні. Бо тільки у первинній і правдивій перед Господом Богом прабатьківській Церкві зможемо знайти і благодать і спасіння для душ наших – наголосив владика Віктор.

Прес-служба Карпатьскої єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією