Група віруючих села Сторожниця на Закарпатті перейшла з УПЦ Московського Патріархату до Української Автокефальної Православної Церкви

keuapcЗакарпатською обласною державною адміністрацією видано Свідоцтво за № 19/2868 від 22 січня 2016 року про реєстрацію статуту релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви парафії на честь святого великомученика Георгія Переможця у с. Сторожниця Ужгородського району Закарпатської області. Раніше, засновники даної парафії УАПЦ, належали до УПЦ МП.

Таким чином, станом на 22 січня, завершено канонічно-правовий процес переходу групи віруючих села Сторожниця Ужгородського району з Мукачівської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату до Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (скорочена назва – Київський Патріархат).

Українська Автокефальна Православна Церква є історично та канонічно прабатьківською Українською Церквою, що має апостольське походження від святого апостола українського Андрія Первозваного (33 – 70 рр. І ст.) та перебуває у духовно-молитовній єдності із Вселенським Патріархатом. Після знищення Української Церкви Московським царством за участі Московської Церкви в 1721 році, Українська Автокефальна Православна Церква заново була офіційно відроджена 5 травня 1920 року в Українській Народній Республіці. Відтак, після окупації України московсько-комуністичним режимом в 1921 – 1991 рр., УАПЦ було піддано переслідуванню, репресіям та забороні. Натомість в 1942 – 1944 рр. Польською Православною Церквою (колишньою частиною Української Церкви) з благословення Вселенського Патріарха було висвячено новий єпископат для Української Автокефальної Православної Церкви, канонічна спадковість від якого зберігається в УАПЦ по сьогоднішній день. 5 – 6 червня 1990 року, в Києві відбувся Всеукраїнський Православний Помісний Собор, на якому було проголошено новітнє відродження нашої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви в Україні (скорочена назва – Київський Патріархат). Собор також проголосив створення Київського Патріархату та обрав першим Патріархом Київським і всієї України, Предстоятелем УАПЦ Святійшого Мстислава Скрипника, який одночасно був і Першоїєрархом УАПЦ в США та Діаспорі. Осінню 1990 року, Святійший Мстислав Скрипник, Патріарх Київський і всієї України проголосив канонічне і соборне об'єднання єпископату та церковних структур УАПЦ в Україні, США та Діаспорі в єдиній соборній прабатьківській апостольській Українській Автокефальній Православній Церкві. На сьогодні УАПЦ в США та Діаспорі входять до складу Вселенського патріархату.

Та подальше подолання розділення православних в Україні та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви на сьогодні, і надалі, блокується на міжцерковному рівні політичною владою Московії (Російської Федерації) за активної участі Російської Православної Церкви (Московського Патріархату), які використовують церковні структури РПЦ, та її структурний підрозділ в Україні – УПЦ МП, для проведення своєї колонізаційної ординсько-імперської політики у світі.

Але як бачимо, православні в Україні, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом, своїми прабатьками та майбутніми поколіннями, повертаються в лоно своєї історичної, канонічної, прабатьківської, апостольської Української Автокефальної Православної Церкви (скорочена назва – Київський Патріархат).

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією